Zeljko Obradovic: Top Kayıplarını Sınırlı Tutmalıyız

0
0

Turkish Airlines Euroleague‘in 19. haftasında yarın evinde Asvel‘i konuk edecek Fenerbahçe Beko‘da koç Zeljko Obradovic ve James Nunnally açıklamalarda bulundu.

Zeljko Obradovic, Fransız temsilcisinin hücum ribauntlarıyla hızlı hücumlarına dikkat edilmesi gerektiğini vurgularken, James Nunnally ise Asvel karşısında takım oyunu oynanması gerektiğini söyledi ve taraftarlara destek çağrısında bulundu.

Obradovic, “Son karşılaşmalarda sergilediğimiz oyunu tekrar etmemiz gerekiyor. Asvel bu yıl çok iyi basketbol oynayan ekiplerden biri ve çok agresifler. Onların hücum ribauntu gücüne ve hızlı hücumlarına dikkat etmeliyiz. Aynı zamanda tam saha presi de çok iyi uygulayabiliyorlar. Bu yönlerine adapte olabilmeli ve top kayıplarımızı sınırlı tutarak oyunu kontrol edebilmeliyiz. Elbette taraftarlarımızın da salondaki yerlerini alarak iyi bir maç çıkarmamıza yardımcı olmalarını diliyorum.” dedi.

James Nunnally ise, “Asvel sert basketbol oynayan, atletik ve agresif bir takım. Bizim için önemli olan doğru basketbolu oynamak olacak. Birlikte oynamalı ve onların fiziksel oyununa cevap verebilmeliyiz. Bizim için oldukça zorlu bir hafta olacak. Taraftarlarımızın yanımızda olarak bize destek vermelerini bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz