Zeljko Obradovic: Panathinaikos’un Olmadığı Bir Euroleague…

0
0

Turkish Airlines Euroleague‘in 22. haftasında temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş evinde konuk ettiği Brose Bamberg‘i 77-69 mağlup ettiği maçtan sonra koç Zeljko Obradovic çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Galibiyeti değerlendirerek sözlerine başlayan Obradovic, “Her maç olduğu gibi sonuna kadar önemli bir maçtı bizim için. Maça en iyi şekilde hazırlanmaya çalıştık, özellikle de Brose’nin, Panathinaikos’a karşı oynadığı son maça göre. Maç arasında bazı farklar vardı. Özellikle Almanya’daki maça bakarsak. Bunu anlamaya çalıştık ve birçok dakika iyi basketbol oynadığımıza inanıyorum. Çok fazla iniş-çıkışlar oldu. Kazandık ama çok daha fazla sayıyla kazanabilirdik. Brose iyi bir takım ve ilk yarıda savunma anlamında farklı bir oyun ortaya koydular. Bizim için önemli bir galibiyet oldu. Oyuncularımı tebrik ederim. Taraftarlara da bu güzel atmosfer için teşekkür ederim.” dedi.

Her zaman doğru kararlar vermeye çalıştığını ifade eden Obradovic, “Benim işimin en önemli parçalarından biri karar vermek. Ben, takımım ve kulübüm için en iyisi neyse onu yapmaya çalışıyorum. Çok iyi oyuncularım var ve hepsi oynamayı hak ediyor. Keşke mümkün olsa da hepsine zaman verebilsem.” şeklinde konuştu.

Eski takımıyla ilgili olarakta konuşan Obradovic, “Çok detay girmeden, 13 yıl boyunca çalıştığım bir kulüp ve Panathinaikos’un olmadığı bir Euroleague imkansız.” dedi.

Son olarak taraftarlar tarafından başlatılan kampanya hakkında konuşan Obradovic, “Çok güzel bir şey. Tebrik ederim. Bütün samimiyetimle ve içtenliğimle onlara yardımcı olmak isterim.” diyerek sözlerini njoktaladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz