Zeljko Obradovic Oyuncularının Performansını Değerlendirdi

0
0

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi‘nde ve Turkish Airlines Euroleague‘de fırtına gibi esen Fenerbahçe Beko‘da koç Zeljko Obradovic bazı oyuncuların performansıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Obradovic, Melih Mahmutoğlu, Ahmet Düverioğlu ve Nicolo Melli’nin performanslarıyla alakalı konuşurken, yoğun maç trafiğiyle ilgili de açıklamalar yaptı.

Obradovic’in açıklamalarının satır başları şöyle:

– Ahmet Düverioğlu’na güveniyorum

“Ahmet, geçen sezonla kıyaslayınca daha iyi bir performans gösteriyordu. Bu sene çok daha iyi olabileceğini düşünüyorum. Ahmet, çok çalışkan bir oyuncu. Ben antrenör olarak, takım arkadaşları olarak ona yardım etmemiz gerekiyor. Anlaması gereken şeyler var, uzun olarak daha iyi şeyleri anlatmamız gerekiyor. Daha iyi olacağına inanıyorum, ona güveniyorum.”

– Melih Mahmutoğlu’nun savunmaya da katkı yapması lazım

”Melih, çok iyi oynadı, devamını diliyorum ama savunmada da katkı yapması gerekiyor. Hücum açısından en iyi oyunculardan bir tanesi, geçen akşam da iyi oynadı. Çok akıllı bir oyuncu ve basketbolun hem hücum hem de savunma olduğunu çok iyi biliyor.”

– Nicolo Melli örnek gösterilecek bir oyuncu

”Son oynanan 4 maçta da her açıdan katkı veren Nicolo Melli hakkında da konuşmak istiyorum. Herkese örnek gösterilecek bir oyuncu, inanılmaz oynadı. Oyunculardan bahsederken Vesely’den de bahsetmem gerekiyor. İstatistiklere baktığımızdan 27 dakika boyunca oynadı ve harikaydı. Bütün oyuncularımın bu takım için önemli olduğunun farkındayız.”

– İki farklı lig oynuyoruz

”Aslında şu anda iki tane farklı lig oynuyoruz. Euroleague’de ve Türkiye Ligi’nde tek fark, takvim. NBA’de üst üste maç oynuyorlar, biz bunu yazın hazırlık sürecin yapıyoruz. Tecrübe edinmek için. Ama Euroleague’in çok iyi olduğuna inanıyorum ve çok daha iyi olacak. Hepimiz alışacağız ve hazır olacağız. Basketbol güzel olsun, basketbolu seven insanları mutlu olsun.”

– Kesinlikle charter uçuş gerekiyor

”Maç temposundan dolayı oyuncu sağlığı ve koçun mental sağlığına ilişkin sorular hep soruluyor. Oyuncular antrenman yapmaktan çok oynamayı seviyorlar. Sahada olmak istiyorlar. Geçen seneye göre idman programımız çok farklı yapıyoruz, farklı çalışıyoruz; çünkü adapte olmak zorundayız. Örneğin dün Moskova’dan döndükten sonra daha hızlı salona gelebilmek için takım otobüsü yerine minibüslerle buraya geldik, bir an önce çalışabilmek için. 30 dakika toplantı yapabildik. Sabah da biraz da detaylar hakkında konuşabildik. Ama bunun içerisinde ben savunmamızı çok iyi yaptığımızı düşünüyorum. Çok iyi oynadık. Seneye 4 çift maç haftası daha olacak. Bütün takımlar için ortak bir düşünce olduğunu düşünüyorum, ben de kulübümüzle bu konuyu konuşacağım. Kesinlikle charter uçuş gerekiyor. Atina gibi yerler için değil ama uzun seyahatlerde (Rusya, İspanya) hem oyuncuların dinlenmeleri adına hem de oyuncuların daha rahat gidebilmeleri adına.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz