Zeljko Obradovic: Önümüzde Uzun ve Zorlu Bir Süreç Var

0
0

Turkish Airlines Euroleague‘in üçüncü haftasında Fenerbahçe Beko‘nun evinde konuk ettiği Kirolbet Baskonia‘yı 87-80 mağlup ettiği maçtan sonra koç Zeljko Obradovic açıklamalarda bulundu.

Obradovic açıklamasında, ”Euroleague’de yaklaşık 6 ay sonra, evimizde seyircimiz önünde oynadık. Çok mutluyum. Taraftarlara destekleri için teşekkür ediyorum. Bizim için destek çok önemli. Rakibin ne kadar iyi bir takım olduğunu maçtan önce konuştuk. Oyun şekilleri net. Oyunun her anında ne yapmaları gerektiğini biliyorlar. Hücum ribauntları açısından çok mutluyum. Sadece 6 tane verdiler, ortalamaları genelde daha yüksek. 87 sayı ürettik.” dedi.

Tecrübeli koç, ”Oyuncularımın daha iyi oynayacağımızı anlamaları lazım. Daha otomatik şekilde oynamamız gerekiyor. Çok iyi bir takıma karşı, oyuncularım 40 dakika boyunca iyi çalıştı. Henüz sezonun çok başındayız. Önümüzde uzun ve zorlu bir süreç var. Bütün oyuncularımın süre almaları gerektiğini anlamaları gerekiyor. Galibiyetten ötürü hepsini tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Nando De Colo hakkında da konuşan Obradovic, ”İdmanda da aynı şekilde çalışıyor. Burada olduğu için çok mutluyuz. Herkes ona destek oluyor. Gerekli pozisyonları sağlıyor. Her şeyi çok hızlı şekilde öğrendi. Tebrik ediyorum. Tabi ki biz daha çok takım oyuna önem veriyoruz. Taktiksel detaylar.. İnşallah bu şekilde oynamaya devam eder, diğer oyuncular da keyif alır.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz