Yaşanan Değişim Pınar Karşıyaka’da Bekleneni Vermedi

0
0

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka sezonu playoff barajının 3 maç gerisinde tamamlarken büyük hayal kırıklığı yaşadı.

Sezona Özhan Çıvgın yönetiminde başlayan Pınar Karşıyaka, daha sonra göreve getirdiği Dirk Bauermann’la beklentilerin oldukça altında bir performans ortaya koydu.

Özhan Çıvgın’la 29 Maç 14 Galibiyet

Özhan Çıvgın yönetiminde 17’si lig, 12’si Avrupa olmak üzere toplam 29 maça çıkan Pınar Karşıyaka, ligde 7-10 ve Avrupa’da 7-5’lik derece yakaladı.

Avrupa’da takımını 2 gruptan da çıkartan Çıvgın, ligde ise playoff barajına yakın bir noktada ilerliyordu. O dönemde yaşanan sakatlıklar ve rotasyonun sürekli değişmesi ise takımı olumsuz etkileyen faktörler arasındaydı.

Karşıyaka’da gelinen noktada en çok tartışılan konu ise genç koçla yola devam edilmesi halinde playoff biletinin alınma ihtimalinin daha yüksek olduğu. Çıvgın, özellikle yerli ve genç oyunculara verdiği sürelerle dikkatleri üzerine çekmişti.

Dirk Bauermann’la 15 Maç 5 Galibiyet

Dirk Bauermann yönetiminde Avrupa’da 4 maça çıkan Karşıyaka, bunların sadece 1’ini kazanırken, Dinamo Sassari karşısında özellikle evinde gösterdiği performansla turu rakibine kaptırmıştı. İtalya’da oynanan maç ise 83-83 eşitlikle sona ermişti.

Ligde ise 11 maçta 4 galibiyet alabilen Bauermann, son 7 maçta ise 6 mağlubiyet yaşadı ve bu kötü seri Karşıyaka’nın playoff hayallerinin kaçıp gitmesine neden oldu.

Koç Değişimi Yeniden Kapıda

Sözleşmesi opisyonlu olarak devam eden Dirk Bauermann’la önümüzdeki sezon yola devam edilmesi düşük ihtimal olarak gösteriliyor. Kadroda birçok oyuncunun kontratının sona ermesi ve henüz bütçenin netleşmemesi nedeniyle somut adımların önümüzdeki haftalarda atılması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz