Ufuk Sarıca: Seriyi Süpürdük

0
1118

Spor Toto Basketbol Ligi’nde Anadolu Efes’i farklı mağlup ederek finale yükselen Beşiktaş Sompo Japan’da coach Ufuk Sarıca ve Michael Roll açıklamalarda bulundu.

Sarıca, “Müthiş bir maç oldu. Başında sonuna kadar birbiriyle oynamaktan zevk alan bir takım vardı. Kimsenin şans vermediği bir takım olarak finale yükseldik. Geçen maç da seriyi bitirebilirdik. Bir şans basketiyle kaybettik. Bugün ciddiyeti bırakmayan ve potayı karartan bir takım vardı. Seriyi süpürdüğümüzü düşünüyorum. Sezon başından beri birbirimize güvendik. Bütün ekibe teşekkür ediyorum. Sağlık ekibimize, yardımcılarıma, taraftara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Finalde çok değerli bir ekiple oynayacağız”

Serinin üçüncü maçında yaşanan olayların takıma etki edip etmediği ile ilgili gelen soruya Sarıca, “Tatsız olaylar vardı. Bu hırs bizde her maç vardı. Bütün maçları final havasında oynayıp sezonu ciddi bir yerde bitirdik. Kasım ayı geldiğinde ilk 4 içinde olursak büyük avantaja sahip olacaktık. Finalde çok değerli bir ekip var. Herkesin söylediği gibi formdalar hem de moralliler. Bugün itibariyle sezonun kat be kat üstünde yer aldık” dedi.

“Birbiriyle oynamaktan zevk alan bir takımız”

Anadolu Efes gibi atletik bir takımı nasıl durdurulduğunun sorulması üzerine Sarıca, “Birbiriyle oynamaktan zevk alan bir takımız. Organizyon çok önemliydi. Biz atletizm konusunda hiç geri kalmadık. Maçın anahtar kısmı da skorları istediğimiz seviyeye getirdik. Savunma olarak çok üstündük. Ligde oynadığımız maç hariç 5 maçın 4’ünü kazandık. O maç hariç bütün maçlar bizim istediğimiz skorda oldu” dedi.

“Bu takıma hak ettiğini vereceklerini düşünüyorum”

Taraftarla ilgili gelen soruya, “Bu sezon olağanüstü bir sezon geçirdik. Maçın ve rakibin değerine baktığımız zaman bunu karar noktasında gördüğümüzde en iyi oyumuz diyebiliriz. Taraftarımız çok heyecanlıydı. Akatlar’ı dolduracağımıza inancım sonsuz. Bu takımın hak ettiği inancı vereceklerdir. Bu takım inanılmaz bir iş çıkardı. Bir artı yapmaya çalışacağız. Elimizden geleni yapmaya çalışacağız”

“Hayal etmek önemli”

Sarıca, “Hayal etmek önemli bir şey. Çevremizdeki insanları iyi seçmek, bu organizasyonu doğru yapmak, rolleri doğru paylaştırmak verim almayı sağlıyor. En büyük felsefem de oyuncuların işleyişleri yükselirse takım da yükseliyor. Her oyuncu üstüne koyarak oynuyor. İnsanlar beraber oynamaktan zevk alıyor” diye konuştu.

“Maça çok odaklanmıştık”

Roll, “Bugün maça çok odaklanmıştık. Karşılaşmaya iyi başladık. İlk çeyreğe çok iyi bir giriş yaptık. Anadolu Efes’in hızını kestik. Earl Clark olmasa da takımdaki herkes elinden geleni yaptı. Çok iyi baskı yaptık. Sahaya çok iyi yayıldık” diye konuştu.

“Onlara çok iyi cevap verdik”

Efes’in bu kadar kolay çözülmesini beklemediklerini ifade eden Roll, “Sert oynamayı hedeflediler. Ancak biz çok iyi odaklanmıştık. Onlara çok iyi cevap verdik. Kazanmayı başardık” dedi.

“Onlarla birlikte daha güçlüyüz”

Beşiktaş taraftarına mesaj gönderen Michael Roll, “Güçlü bir sezon geçiyoruz. Onlarla birlikte daha güçlüyüz. Ne zaman ihtiyacımız olduğumuzda yanımızdalardı. Onların da desteğini bekliyoruz” ifadelerinde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz