Ufuk Sarıca: Keşke Shane Larkin’le Oynayabilsem

0
0

A Milli Erkek Basketbol Takımı ve Pınar Karşıyaka‘nın koçu Ufuk Sarıca gündemdeki konulara dair beIN SPORTS‘a özel açıklamalar yaptı.

Ufuk Sarıca, ay-yıldızlı ekipte oynaması gündemde olan ABD’li oyuncu Shane Larkin’le ilgili, “Kim böyle bir oyuncuyla oynamak istemez.” dedi.

Sarıca, beIN Sports’a yaptığı açıklamada, 2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılabilmek adına Kanada’da oynayacakları elemeler için çok genç ve dinamik oyuncuların yanı sıra tecrübeli isimlerden oluşan bir kadrolarının olduğunu söyledi.

Kanada’da en iyi performansı gösterip olimpiyatlara gitmek istediklerini kaydeden Sarıca, Anadolu Efes’in ABD’li oyun kurucusu Shane Larkin’in A Milli Takım’da forma giyebilmesi için öncelikle Türk vatandaşlığına geçmesi gerektiğini ifade etti.

Sarıca, “Türk olmadan onu milli takıma çağırabilme ihtimalim yok. Ben Shane Larkin’i beğeniyorum, çok net. Çok iyi bir oyuncu, bu sene müthiş oynuyor. Anadolu Efes’in neredeyse yarısı gibi. Kim böyle bir oyuncuyla oynamak istemez. Bunun için şartlar uygun görülürse, o zaman tabii ki keşke gelse milli takımda şubat maçlarında oynasa. Bunun için benim bildiğim resmi olarak bir başvuru yok, daha önce de olmadı. Eğer başvurulursa ben milli takımda oynamasına sıcak bakarım. Diğer devşirme oyuncumuz var Scottie, o da çok değerli bir oyuncu.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz