Ufuk Sarıca: FIBA Dünya Kupası Bizim İçin Hedef Değildi

0
0

2019 FIBA Dünya Kupası O Grubu’nda klasman maçlarına çıkan A Milli Takımımız bugün Yeni Zelanda karşısında 102-101’lik skorla kaybederken Ufuk Sarıca açıklamalarda bulundu.

Tokyo’da düzenlenecek olan 2020 Olimpiyat Oyunları Elemeleri’nde oynama hakkı elden Türkiye’de koç Ufuk Sarıca açıklamalarda bulundu.

Sarıca açıklamasında, ”Her şeyden önce elemelerde oynayacağımız için çok mutluyuz. Önemli üç eksiğimiz vardı. Bizim takımımızın da kapasitesi belli. Çok dar bir rotasyonla oynadık. Bize ters gelen bir takıma karşı istediğimiz savunmayı yapamadık. Bence elimizden geleni yaptık. Sonunda biz de kazanabilirdik ama olmadı.” dedi.

Tecrübeli koç açıklamasında, ”Düştüğümüz yerden kalkmamız lazımdı. Psikolojik olarak çok gerilmiştik ve geride kalmıştık. Yaklaşık 7-8 tane ilk defa dünya şampiyonası oynayan oyuncumuz var. Biz unutuyoruz bazı şeyleri ama bu takımı biz yeni kurduk ve uzun vadeli düşünüyoruz. Bu turnuva bizim için hedef değildi. Arada bazı şansızlıklar oldu ve bazı şeyleri yapamadık.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz