Ufuk Sarıca: ABD’yle Aynı Grupta Olmak Bize Avantaj Sağlayabilir

0
0

2019 FIBA Dünya Kupası’nda ABD, Çekya ve Japonya‘yla E Grubu’nda mücadele edecek A Milli Erkek Takımı‘nda koç Ufuk Sarıca kurayı değerlendirdi.

İyi bir kura çektiğimizi düşündüğünü belirten Sarıca, rakiplerimizi değerlendirirken, “ABD’yle aynı grupta olmak sıralama açısından bizi zorlayabilecek olsa da ileriki turlar için büyük avantaj sağlayabilir. Çekya’yı iyi tanıyoruz. Japonya ise yakından bildiğimiz bir ekip değil.” ifadelerini kullandı.

2020 Olimpiyat Oyunları bileti almayı hedeflediklerini söyleyen Sarıca, “Genç ve iyi bir takımız. Takımıma da teknik ekibime de güveniyorum. Bu takımın şampiyonaya renk katıp iyi bir sonuç alabileceğinden eminim. Bu yazı iyi geçirerek şampiyonaya hazır bir şekilde gideceğiz. Hedeflerimizi başaracağımıza inanıyorum.” şeklinde konuştu.

31 Ağustos-15 Eylül tarihleri arasında Çin’in ev sahipliğinde organize edilecek 2019 FIBA Dünya Kupası’nda Türkiye, gruptaki ilk maçında 1 Eylül’de Japonya’yla karşılaşacak. 3 Eylül’de ABD’yle oynayacak olan 12 Dev Adam, son grup maçına 5 Eylül’de Çekya karşısında çıkacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz