Tofaş’ın Başlattığı 50 Pota Projesi’nin Açılışı Yapıldı

0
0

Tofaş Spor Kulübü tarafından hayata geçirilen 50 Pota Projesi’nin basın toplantısı Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan’ın katılımıyla düzenlendi.

Tofaş Spor Kulübü tarafından basketbol kültürünü canlandırmak ve her bireyin yaşadığı çevrede eşit imkanlarla basketbol oynayabilmesini sağlamak amacıyla 50 Pota Projesi’nin basın toplantısı, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) CEO’su Ömer Onan’ın katılımıyla düzenlendi.

Bursa’da Yunuseli Mahallesi Açık Basketbol Sahası’ndaki törende TBF CEO’su Ömer Onan’ın yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Çelik, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Tofaş Spor Kulübü Başkanı Cengiz Eroldu ve TBF yetkilileri de yer aldı.

Türkiye Basketbol Federasyonu olarak, Türk basketbolunun ilerlemesi için oyunun tüm paydaşlarının eş zamanlı geliştirilmesini hedeflediklerini belirten TBF CEO’su Ömer Onan, “Altyapı faaliyetlerine ve liglerimize gösterdiğimiz özenle, oyuncularımızın gelişimlerini sürdürmelerini amaçlayan birçok projeyi hayata geçirmiş bulunmaktayız. Oyunun en kıymetli aktörlerinden olan spor kulüplerimizin de ellerini taşın altına sokması, ülke sporu olarak kazanımlarımızı katbekat arttıracaktır. Bu anlamda, Tofaş Spor Kulübü’nün Türk sporuna yeni yetenekler kazandırmayı amaçlayan bu projelerini memnuniyetle karşılıyoruz. 50 Pota Projesi ile Bursa’daki köklü basketbol kültürü daha da canlandırılacak ve hem çocuklarımız hem de yetişkinler, yaşam alanlarının içinde basketbol oynayabilme imkanı yakalayacak. Basketbolu günlük hayatımızın içine yerleştirebilmek bizim de federasyon olarak öncelikli hedeflerimizden birisini oluşturmaktadır.” ifadelerini kullandı.

50 Pota Projesi Hakkında

Tofaş Spor Kulübü, uzun yıllardır devam eden altyapı yatırımları ve oluşturduğu altyapı odaklı takım modeliyle Türk sporuna yeni yetenekler kazandırmayı sürdürüyor. Bunun yanı sıra, eğitime kurumsal sosyal sorumluluk bazında önem veriyor ve bu çerçevede basketbolda fırsat eşitliği yaratarak ülke genelinde tüm gençlerin bu spora ulaşması için gerekli imkanları sağlamak için çalışıyor.

Tofaş Spor Kulübü, bu hedef doğrultusunda bu kez 50 Pota Projesi’ni hayata geçirdi. Bursa’daki basketbol kültürünü canlandırmak ve her bireyin yaşadığı çevrede eşit imkanlarla basketbol oynayabilmesini sağlamak amacıyla Bursa’nın farklı ilçelerinde basketbol sahaları inşa ediliyor.

Projenin hayata geçmesi için Bursa’daki farklı ilçe belediyeleri ile iş birliği yapılarak, sahaların yapılacağı alanlar birlikte belirlendi. Şu an 30 saha tamamladı. Önümüzdeki dönemde ise bu sayının 50’ye ulaştırılması planlanıyor. Yapılan sahaların bakımını ise 15 yıl boyunca Tofaş Spor Kulübü üstlenecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz