Thomas Bach: Avrupa Sporuna Saldırı Var

0
0

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach önemli açıklamalarda bulundu.

Avrupa Olimpiyat Komiteleri’nin 48’inci Genel Kurulu için Polonya’nın başkenti Varşova’da bulunan Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach, kurulda Avrupa spor modelinin değerlerine saldırıldığı ve bu modelin korunması gerektiğine dair açıklamalarda bulundu.

Thomas Bach, sporu yoluyla daha iyi bir dünya kurma misyonunu gerçekleştirmek için birlik, siyasi tarafsızlık ve dayanışmanın gerekli olduğunu belirtiken, yürütülen tüm çalışmalarda Olimpiyat Anlaşma’ya bağlı kalmanın önemini hatırlattı. IOC’den sürekli destek sözü veren ve paranın sadece dayanışma, evrensellik ve tarafsızlığa ulaşmak için bir araç olduğunu hatırlatan Bach, Avrupa spor modelini korumak için delegelere çalışmaya devam etmeleri gerekliliği mesajını verdi.

Bach, ”Ulusal Olimpiyat Komiteleri, IOC ve Olimpiyat Oyunları para kazanmak için orada değil. Olimpik hareket, değer bazlı bir organizasyondur, ve bizler evrensel rekabet misyonumuzu barışçıl bir şekilde yerine getirmek için varız. Para kendi içinde bir son değildir, dayanışma, evrensellik ve tarafsızlığa ulaşmanın aracıdır. Bu eşsiz Avrupa spor modelinin korunması gerekiyor. Sadece savunmak için değil, Avrupa spor modelini tanıtmak için çabalarınızı sürdürün. Bu sadece Avrupa’daki spor örgütlenmesinden daha derine iniyor, çünkü bazıları bizim değerimize saldırıyor, spora bir araba veya başka bir ürünmüş gibi bakıyorlar.” dedi.

Genel kurulda, ayrıca, Türkiye’den Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkan Yardımcısı ve EOC Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Arat da yer aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz