Teksüt Bandırma BK Galatasaray’ı Şehmus Hazer’le Yıktı

0
0

Bu yıl 13. düzenlenen TÜBAD Mehmet Baturalp Turnuvası‘nda Teksüt Bandırma BK ikinci günün ilk maçında Galatasaray Doğa Sigorta‘yı uzatmada 107-103’lük skorla geçti.

Maçın normal süresi 88-88’lik skorla sona ermişti.

Mücadeleye her iki takım da hızlı başlarken, Bandırma BK Jaime Smith ve Şehmus Hazer’le sayılar buldu. İlk çeyrekte başa baş bir oyun sergileyen ekiplerden Bandırma BK çeyreği 25-24 geride geçti.

İkinci çeyreğe hızlı başlayan taraf bu kez konuk ekip Bandırma BK oldu. Hücumda Emanuel Terry ve Sadık Emir Kabaca’yla sayılar bulan Bandırma ekibi mücadeleyi başa baş götürdü. Kalan bölümde Jaime Smith ve Rıdvan Öncel’le sayılar bulan yeşil-beyazlılar soyunma odasına da 49-48 önde girdi.

İkinci yarıya hücumda aktif başlayan takım Galatasaray Doğa Sigorta oldu. Yeşil-beyazlı ekip hücumlarda Jaime Smith ve Ragıp Berke Atar’la sayılar üretse de savunmada istediği oyunu sergileyemedi. Ev sahibi ekip hücumda Greg Whittington ve Yiğit Arslan’la sayılar üretince son çeyreğe yeşil-beyazlı ekip 69-64 geride girdi.

Final çeyreğine iyi başlayan taraf bu kez Bandırma ekibi oldu. Hücumda Şehmus Hazer ve Jaime Smith’le sayılar üreten Bandırma BK mücadeleyi başa baş konuma getirdi. Mücadelenin bitimine 25 saniye kala Şehmus Hazer’in üç sayılık isabetli sayısıyla skoru 88-88’e geldi ve mücadele uzatmaya gitti.

Uzatma çeyreğine her iki takımda hızlı başladı. Bandırma BK hücumlarda Jaime Smith, Erkan Yılmaz ve Şehmus Hazer’le sayılar üretirken karşılaşmadan 107-103 galibiyetle ayrıldı.

Galatasaray Doğa Sigorta‘da Aaron Harrison 27 sayı-7 asist yaparken, Yiğit Arslan 10 sayı-1 asist, Greg Whittington 13 sayı-4 ribaunt ve Lazeric Jones 13 sayı-2 ribaunt yaptı.

Teksüt Bandırma‘da Şehmus Hazer 28 sayıyla maçın en skorer ismi olurken, Jaime Smith 24 sayı-3 asist, Omar Prewitt 8 sayı-9 ribaunt, Erkan Yılmaz 10 sayı-5 asist, Emanuel Terry 11 sayı-9 ribaunt, Alperen Şengün 9 sayı-2 ribaunt ve Berke Atar 4 sayı-5 ribaunt yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz