Teksüt Bandırma BK CSKA Moskova’ya Son Saniyelerde Kaybetti

0
0

2019 Gloria Cup‘ta mücadele eden Teksüt Bandırma BK bu akşam Euroleague‘in son şampiyonu CSKA Moskova karşısında 87-84’lük skorla kaybetti.

Bandırma BK karşılaşmaya Jaime Smith, Erkan Yılmaz, Tyler Kalinoski, Alperen Şengün ve Emanuel Terry beşiyle başladı. Mücadeleye her iki takım da hızlı başlarken, Bandırma BK Jaime Smith ve Tyler Kalinoski ile sayılar buldu. İlk çeyrekte dengeli bir oyun oynanırken, birinci periyot 21-21 berabere sona erdi.

İkinci çeyreğe hızlı başlayan taraf ev sahibi ekip Bandırma BK oldu. Hücumda Omar Prewitt ve Sadık Emir Kabaca ile sayılar bulan Bandırma ekibi mücadeleyi önde götürdü. Kalan bölümde Jaime Smith ve Sadık Emir Kabaca ile sayılar bulan Bandırma ekibi soyunma odasına da 42-41 önde girdi.

İkinci yarıya hücumda aktif başlayan takım Rus temsilcisi CSKA Moskova oldu. Yeşil-beyazlı ekip hücumlarda Jaime Smith ve Atakan Erdek ile sayılar üretse de savunma istediği oyunu sergileyemedi. Konuk ekip hücumda Mike James ve Kostas Koufos ile sayılar üretince Bandırma BK final çeyreğine 61-58 geride girdi.

Final çeyreğine Bandırma BK iyi başladı. İlerleyen bölümde her iki takım da karşılıklı sayılar üretirken yeşil-beyazlı ekip Jaime Smith ve Emanuel Terry ile sayılar buldu. Kalan bölümde heyecan üst seviyede yaşanırken mücadelenin bitimine 30 saniye kala skor 84-84’e geldi.

Bandırma ekibi, maçın bitimine 1.8 saniye kala Kyle Tyrrell’in üç sayılık basketine engel olamayınca mücadeleden 87-84 mağlubiyetle ayrıldı.

Teksüt Bandırma BK: Jaime Smith 14 sayı-4 asist, Omar Prewitt 14 sayı-3 asist, Furkan Haltalı 4 sayı-7 ribaund, Sadık Emir Kabaca 5 sayı-4 ribaund, Erkan Yılmaz 4 sayı-4 ribaund, Atakan Erdek 4 sayı-1 asist, Şehmus Hazer 6 sayı-1 asist, Tyler Kalinoski 8 sayı-4 ribaund, Alperen Şengün 6 sayı-8 ribaund, Emanuel Terry 17 sayı-4 ribaund, Ragıp Berke Atar 1 ribaund.

CSKA Moskova: Joel Bolomboi 14 sayı-4 ribaund, Mike James 20 sayı-6 asist, Ivan Ukhov 5 sayı-1 ribaund, Will Clyburn 18 sayı-4 ribaund, Kostas Koufos 9 sayı-7 ribaund, Darrun Hilliard 12 sayı-2 asist, Kyle Tyrrell 5 sayı-6 ribaund, Ron Baker 4 sayı-2 ribaund.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz