TBF’den Afyon’a; Hedef Göstermek Yanlış!

3
0

Basketbol Süper Ligi‘nin 16. haftasında oynanan Meksa Yatırım AfyonGaziantep Basketbol maçının yankıları sürüyor.

Afyon cephesinin maçtan sonra yapılan anons ve hakem kararlarıyla ilgili sert tepkisine, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’ndan cevap geldi.

Türkoğlu yaptığı açıklamada, ”TBF başkanı benim ve bu kurumu temsil ediyorum. Hepimizin telefon numaraları ve federasyonun kapısı herkese açık. Belediye başkanı gibi birinin sosyal medya üzerinden federasyon ve hakemler hakkında yorum yapması oturduğu koltuğa yakışmıyor. Rahatsızlık oldukları bir konu varsa gelsinler tartışalım. Hakemleri isim vererek hedef göstermek de yakışık almayan şeyler. Afyon’un bundan sonra daha dikkatli olmasını rica ediyorum.” dedi.

Afyon Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, maçla ilgili olarak sosyal medya hesabından, ”Kötü oyunumuzdan dolayı değil, hakemlerin yanlış kararlarından dolayı mağlup olduk.” demişti.

3 YORUMLAR

  1. Hido boş yapma. Taraflı tarafsız herkes hakemin maci nasıl katlettigini gördü. Kaldi ki belediye baskani gayet siradan bir serzeniste bulunmuş. Hem afyon gibi takımlar ligde bulunmalı deyip hem de bu durumu örtbas etmek icin hedef saptiriyorsun. Suçu ve sucluyu saptamak yerine ortbas etmek sadece ligin degerini düşürür. Gelecek sene gene ligi doldurabilmek adina takim dilenmeye başlarsınız.

  2. Maçın son beş dakikasını izle, ondan sonra konuş. Hem bu takım ligde kalmalı de hem de hakemler vasıtasıyla önüne gelene meze yap. Esas senin koltuğunda oturan birinin böyle konuşmaması lazım. Şimdi şikayeti öğrendin yüreğin ve bileğin yetiyorsa adaleti sağla haksızlığa uğrayanlar saldırma.

  3. Federasyon başkanı önce kendi bahçesini temizlesin , basketbolla bu kadar ilgili ise hakem komitesine artık bir çeki düzen versin hetsene ihale çıkan duduklerle bu maçlar gitmez

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz