Stefanos Dedas: Ligi En İyi Şekilde Bitirmeye Çalışacağız

0
0

Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Bahçeşehir Koleji‘nin koçu Stefanos Dedas yeni sezon öncesi açıklamalarda bulundu.

Dedas, bu sene hem Avrupa hem de Türkiye’de mücadele edecek olmalarından dolayı ligin daha zor geçeceğini ifade ederek, “Türkiye’de ikinci sezonumuz, geçen sene çok iyi maçlar kazandık ve dokuzuncu bitirdik, bir galibiyetle play off’u kaçırdık. Bu sene lig daha da zor olacak, bunun nedenlerinden birisi hem Avrupa’da hem de Türkiye’de oynayacak olmamız. Bu sene bizim için ekstra zor bir sene olacak ama biz yine elimizden gelenin en iyisini yapıp, kazanabildiğimiz kadar maç kazanıp, ligi en iyi şekilde bitirmeye çalışacağız.” dedi.

Tecrübeli koç, takımın yeni transferleri için yapılan imza töreni sonrası Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulundu.

Transferi şimdilik tamamladıklarını ve takımın sezon içerisinde durumuna baktıktan sonra birkaç düzeltme yapabileceklerini belirten Dedas, “Şimdilik başlangıç kadromuz bu şekilde. Maçlardaki yol haritamıza göre bakacağız, belki birkaç düzeltme yapabiliriz ama dediğim gibi bunu yolda göreceğiz. Çoğu takım bunu yaşıyor sezon başında, gerekli olursa eklemeler yapabiliriz.” diye konuştu.

Bu sezon maçlarını oynayacakları yeni salon hakkındaki soruya yanıta, “Benim için öncelikli değişiklik artık 2’nci değil de 1’inci köprüyü kullanacak olmam.” diyerek esprili bir ifade kullanarak başlayan Stefanos Dedas, şunları kaydetti:

“Dediğiniz gibi bizim için değişik bir sene olacak. Sayın İcra Başkanımız Hüseyin Yücel’in de söylediği gibi Beşiktaş bizim kardeş kulübümüz. Sayın Başkanımız Ömer Yücel’in de belirttiği gibi bu sene Akatlar’da oynayacağız, Akatlar Spor Salonu’nda bizim için daha yoğun bir basketbol ortamı var. Bu yüzden daha güzel olacağını düşünüyorum. Kardeş kulübümüzün salonunda oynayacağımız için de herhangi bir sorun görmüyorum. Maç yaptığımız sahada antrenman yapmak çok önemli, bunun eksikliğini hissedeceğiz. Ev sahibi olmadığımız bir salonda ev sahibiymiş gibi hissetmek için orada çok antrenman yapmamız ve oraya alışmamız gerekiyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz