Spanoulis Son Kararını Verdi

0
66
Foto: CHRISTOF STACHE / AFP

2010 yılından bu yana formasını giydiği Olympiakos'da mutlu olduğunu söyleyen Vassilis Spanoulis, Pire ekibinde kalabilmek için yönetim ile işbirliğine hazır olduğunu söyledi

Yunan basketbolunun sembol isimlerinden Vassilis Spanoulis (1982- 1.92 m), kariyerini nerede kapatacağını açıkladı. 2010 yılından bu yana  Olympiakos’da forma giyen Yunanlı oyuncu, 25 Mart‘ta oynayacakları Real Madrid maçı öncesi Final Four yollarının oldukça zor olduğunu bildirdi.

Youtube kanalında Pire ekibinin özel hesabına açıklamalarda bulunan Spanoulis,  ” Her yıl bir diğerinden farklı. Ancak biz son yıllarda sırtımızı duvara dayadık. Yine de Euroleague’de bir sonraki aşamaya geçmek için şansımız var. Herkes şu anda kritik maçlar oynayacağımızı biliyor. Bardağın yarısının dolu olduğunu görmek gerekiyor. Tam bir avantaja sahip değiliz. Artık turu kazanabilmek için her şeyi vermek zorundayız.” şeklinde görüş bildirdi.

HER ZAMAN BAŞROLDE OYNAMAYI ÖĞRENDİK
Patrick Yang
ve Lotzeski gibi iki önemli eksikliklerine rağmen bunun Olympiakos gibi bir takımda bu tip mazeretlere sığınılamayacağına dikkat çeken Yunan yıldız, ” Her zaman başrolde oynamayı öğrendik. Bazen başarılı olursunuz, bazen ise olamazsınız. Bazen geçmişinize ihtiyaç duyarsınız. İki hedefimiz (Euroleague ve Yunanistan Ligi) var. Başarıya ulaşmak için birleşmek zorundayız. Bu formayı nasıl giydiğimizi biliyoruz .Tekrar başarılı olabilmek için her şeyi yapacağız.  Son yıllarda biz kazanmaya oldukça alıştık.” dedi.

Sporda şiddetin devletin ilgilenmesi gereken bir konu olduğunu söyleyen Spanoulis, ‘‘Biz , sporcular, spor mekanları içinde iyi bir örnek olmaya çalışıyoruz. Her yarışımız kırk dakika ve hakem düdüğü çalarak zamanı başlatıp, durduruyor. Biz savaş ya da şiddetten bahsetmiyoruz . Bunlar spora ait konular değil . Bunlar çok kötü şeyler.” şeklinde yorum yaptı.

EUROLEAGUE DIŞINDA KALMAK İSTEMİYORUZ
Real Madrid ile oynayacakları kritik maç öncesi düşüncelerini açıklayan deneyimli oyuncu, ‘‘Real Madrid’e kaybetmeyi düşünmek bile istemiyorum. Bir mağlubiyet bizi başka hedefe götürebilir ki, biz Euroleague dışında kalmak istemiyoruz. Lig’de de Aris’e kaybedersiniz şampiyonluk yolunda bir avantajı yitirebiliriz. Ben kaybedecek ve bitiş oyunları hakkında konuşmak sevmiyorum . Şampiyonluk en büyük hedefimiz” dedi.

6 yıldır formasını giydiği Olympiakos ile bu sezon sona erecek sözleşme ile ilgili olarak “Ben Real Madrid maçına odaklanmış durumdayım. Takımda kalmak için yönetim ile bir işbirliği diliyorum. Bu kulüp ile çok özel bir ilişkim var ve ben kariyerimi burada kalıp, tamamlamak istiyorum’‘ şeklinde görüşünü özetledi.

Derleyen: Can BUDAK / Basketball.com.tr