Sırp Basını: Bogdanovic Türkleri Susturdu

0
597

Eurobasket 2017’de ev sahibi Türkiye’yi D Grubu karşılaşmasında 80-74 mağlup eden Sırbistan’da bu sonuç geniş yer buldu.

Ülkenin önde gelen spor sitelerinden hotsport, karşılaşmayı ‘‘Bogdanovic, kendisini çok seven Türkleri susturmaktan mutlu oldu” başlığıyla duyurdu.

Haberde Bogdanovic ve Aleksandar Djordjevic‘i İstanbul’da 10 bin ateşli Türk‘ün karşıladığı dile getirilirken, Bogdan’ın Ülker Arena”da büyük coşkuyla karşılaştığı bildirildi. Yazıda her iki takımında 1-1’lik performansları nedeniyle maçı kaybedecek takımın üst sıralar için şansını yitireceği için kritik bir hale geldiği ve Sırp ekibin bu zorlu maçı kazanmasını bildiği vurgulandı.

novosti adlı gazete ise maçı ”Sırbistan Türkiye’yi çökertti!” başlığıyla verirken, haberde Ülker Arena’da, caoch Aleksandar Djordjevic’in komutasında Sırpların ev sahibini 80-74 yenerek, tur atlamayı garantilediği dile getirildi.

Maç yazısında ise Sırp basketbolcuların çok önemli bir maçta 13 bin fanatik seyircinin önünde inanılmaz bir baskı altında oynadığı, Ülker Arena’nın cehennemi andıran atmosferinde ev sahibi önünde önemli zafere imza atıldığının altı çizildi.

Blic adlı spor gazetesi ise ‘‘Bogdan ve Kartallar, Eurobasket derbisinde İstanbul’u susturdu” başlığını tercih ederken, coach Aleksandar Djordjevic’in şampiyonanın ev sahipliği yapan ülkesi karşısında son derece önemli zafer kazandığını ekledi.

Sırbistan’ın 14 sayıya kadar çıkardığı fark önünde Türklerin defalarca geri dönüp, öne geçtiği kaydedilirken, maç sonunu nasıl oynaması gerektiğini iyi bilen Sırbistan Milli Takımının çarpıcı bir performans sergilediğine dikkat çekildi.

Diğer bazı sitelerin başlıkları ise şöyle:

Mondo: Bogdan Bogdanovic birkaç vuruşla Türkleri şok etti!

Danas: Sırbistan, Türkiye’den daha iyi!

Politika: Sırp ekibi sağlam bir karakter gösterdi..

Alo: Sırbistan İstanbul’u susturdu!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz