Serhat Şehit: Ekonomik Dalgalanma Bizi Olumsuz Etkiledi

0
0

Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Arel Üniversitesi Büyükçekmece koçu Serhat Şehit yeni sezon öncesi önemli açıklamalarda bulundu.

Ligin genç koçları arasında yer alan Şehit, basketball.com.tr’nin sorularını yanıtlarken, yeni sezonla ilgili önemli mesajlar verdi.

Geçtiğimiz sezon kümede kalmayı garantiler hale gelmenin psikolojik olarak takımı etkileyip etkilemediğiyle ilgili soruya Şehit, ”Olmuş olabilir ama hedeflerimiz devam ediyordu playoff’la ilgili. Devin Williams’ın yerine birini alacaktık, anlaşma da sağlamıştık ancak o hafta FIBA’dan ceza geldi. Oyuncuyu alamadık ve deyim yerindeyse kısa bacaklı kaldık.” cevabını verdi.

Ekonomik krizin de gidişatta etkili olduğunu söyleyen Şehit, ”Biz oyuncularla anlaştığımızda kur 4.7’ydi ve sonra 7’ye kadar çıktı. Bu da bizi epey etkiledi.” dedi.

Devin Williams ve Berkay Candan’ın Euroleague takımlarına gidişinin, kulübe olan bakış açısını değiştirmesiyle ilgili olarak da konuşan Şehit, ”Bu yaz Vegas’a gittiğimde aynı düşünceler vardı. Buna bağlı bir ilgi gördük. Andrew Andrews ve Robert Upshaw yeniden yükselişe geçmek istiyor. İkisi de bu yaşananları takip etmişler. Ligin skoreri bizden çıktı, Devin erkenden Euroleague yaptı, Berkay’ı Fenerbahçe aldı.” dedi.

Genç koç, ekonomik nedenlerden dolayı bazı sıkıntılar yaşadıklarını söylerken, ”Öte yandan oyuncularla yaşadığımız bazı olumsuz sorunlar da oldu. Ödemelerde yaşanan gecikmeler nedeniyle. Bir şekilde bunların üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Bu süreç biraz bizi yıprattı. Ancak basketbol anlamında oyuncuların kendini burada bulması, söylediğin gibi, bize karşı olumlu bir bakış açısı oluşturdu.” dedi.

Şehit, yeni sezonla ilgili olarak ise, ”Geçen sezonki gibi tempolu ve keyif veren bir basketbol oynamaya çalışacağız. Daha makul bir bütçeyle kadro oluşturup, Türkiye’nin ekonomik şartlarına göre bir takım kurup, yine keyif veren bir basketbol oynamak istiyoruz. Hedefimiz playoff’u yakalamak olacak.” ifadesini kullandı.

Genç koç son olarak, ”Yine bizimle beraber olacak yerli ve yabancı oyunculara kendi özgün basketbollarını oynama imkanı sağlayacağız. Bu sistemi kurup, bizi izleyenlere keyif veren bir basketbol seyrettireceğiz.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz