Serhat Şehit: Bu Sezon İlk Defa Tam Kadro Maça Çıktık

0
0

Beşiktaş Sompo Sigorta‘yı deplasmanda 87-84 mağlup ederek Basketbol Süper Ligi‘ndeki ilk galibiyetini alan Arel Ünversitesi Büyükçekmece‘de koç Serhat Şehit açıklamalarda bulundu.

Bu sezon ilk defa tam kadro olduklarının altını çizen Serhat Şehit, takımının potansiyelinin farkında olduğunu belirtti ve bu galibiyeti hak ettiklerini söyledi.

Şehit açıklamasında, ”Çok zor oldu. Birçok kulüpte sezon başında yaşanan sorunları yaşadık. Çocuklarla oturduk, konuştuk bu işi kim düzeltebilir diye. Yine biz düzeltebilirdik. Hep beraber tam konsantre olarak bunun üstesinden gelebilirdik. Bu hafta ilk defa tam takım halinde çalıştık. Altıncı haftaya geldik ilk defa tam kadro maça çıktık. Gücümüzü biliyorduk, sabrettik, topu paylaştık ve Beşiktaş gibi zorlu bir deplasmanda galip geldik.” dedi.

Rotasyon konusunda da açıklamalarda bulunan Şehit, ”Biraz daha rotasyonu geniş tutabilirsek daha iyi olacak. Kaptanla birlikte 7 kişiyle oynadık. İlerleyen günlerde bunu daha da yaymaya çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz