Sergio Scariolo: Zor Anlar Yaşadık

0
552
Sergio Scariolo
Sergio Scariolo

Eurobasket 2017 Top 16 turunda (A) Milli takımımızı 73-56 yenerek adını çeyrek finale yazdıran İspanya milli takımında coach Sergio Scariolo zor anlar yaşadıklarını söyledi.

Scariolo, ” Çok zor bir maçtı. Çok tutkulu bir atmosfer vardı. Konuşmak, iletişim kurmak bile çok zordu. İlk yarıyı iyi geçirdiğimiz için kazandığımızı düşünüyorum. Açıkçası, çok zor anlar yaşadık. İyi savunma yaparak ayakta kaldık. Bazı noktalarda Türkiye’ye avantajı kaptırdık. Ancak, mental olarak iyi iş çıkarıp kendimize güvenerek bu maçı kazandık” dedi.

Bu aşamadan sonra yeni bir Eurobasket’in başlayacağını savunan İtalyan çalıştırıcı “Şu ana kadar oyuncularımızın gösterdiği efordan dolayı onlara müteşekkir olmalıyız. Rick Rubio, büyük bir savunmacı. Sergio Rodriguez’in eforu takımı en üst seviyeye çıkardı. Bu oyuncuları oyunları ve hücumdaki liderlikleri bizim için çok önemli. Pau ve Marc Gasol, savunmada pek çok fedakarlık yapıyorlar. Alışmadıkları tarzda oynuyorlar. Kendilerini takım başarısına adıyorlar. Her ne kadar karmaşık set oyunları olsa da savunmada onlara güveniyoruz” açıklamasını yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz