Sergio Scariolo: Kendimizi İyi Hissediyoruz

0
129
Foto: Mark RALSTON / AFP

Son dört Eurobasket’in üçünde altın madalyaya ulaşan İspanya’da coach Sergio Scariolo, kupayı kazanmak için favori olduklarını İspanyol basınına açıkladı.

Son 10 yılda Avrupa basketbolunun haklı saygısını kazanan İspanya’nın İtalyan teknik adamı, Rudy Fernandez, Nikola Mirotic ve Victor Claver‘ın eksikliğine rağmen şampiyonluk adaylarından biri olduklarını gizlememeyi tercih etti.

İspanyol gazetecilerle konuşan Scariolo, İspanya’nın madalya adayları arasında bulunduğunu söylerken, ” Eurobasket’in geçmişi bize yolun sonuna ulaşabilecek birçok takımın bulunduğunu öğretti ama biz kendimizi iyi hissediyoruz” dedi.

Yıllar sonra takımın felsefesinin değişebileceğini kaydeden Sergio Scariolo, her zamankinden daha iyi bir durumda olan Marc Gasol‘un dönüşüyle ile ilgili olarak ta “Biz 8-9 yıldır aynı oyun aynı tarzı ile oynuyoruz ama iki yıl sonra dönen Marc Gasol ile veriler değişebilir. Onu son gördüğümüz zamana göre bambaşka bir oyuncu.” şeklinde yorum yaptı.

İtalyan coach, Marc ile elde ettikleri avantajları ise şöyle özetledi: ‘‘Pek çok şeyi yapabilen ve birçok yerde oynayabilecek uzun oyuncuların olması, önceki yıllarda yaptığımız şeylerden bazılarını elde tutabilir ve hatta biraz daha fazlasını yapabiliriz demektir. Uzunların birçoğu iyi pas ve skor yapabiliyor ki, bu bize büyük bir avantaj sağlar. Ayrıca ön hattı geçme yeteneğimiz sayesinde oyunumuzu daha da zenginleştirmeye çalışıyoruz. Artı bu yıl yaratıcı yönü daha da büyümüş olan Sergio Llull gibi bir oyuncumuz da var. Onun güçlü noktalarından yararlanmalıyız” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz