Semih Özsoy: Ergin Ataman Arsızlığı Sermaye Edinmiş Durumda

0
0

Fenerbahçe Başkanvekili Semih Özsoy dün yaptığı basın toplantısında Anadolu Efes koçu Ergin Ataman‘ı çok sert ifadelerle eleştirdi.

Özsoy açıklamasında, ”Ergin Ataman geçmişten kalan arsızlığı sermaye edinmiş üslubuyla, bunun kendine sağladığı faydanın tadına varmış. Bunu her yerde kullanmayı da kendine avantaj olarak görmüş. Ama üzüldüğümüz kısım TBF başta olmak üzere buna birçok kesimin, basın da dahil, sessiz kalışı ve bunu dillendirmemesidir. Ve bunların gündeme getirilip, bunlara ceza verilmemesidir. Bu kişi, Ali Koç’a azmettirici dedi ve TBF buna hiçbir şey yapmadı. Herhalde bunun hukukta da yeri vardır ama söylediği her şey yanına kar kaldı. Bu zatın, Kızılyıldız’la da, büyük Karşıyaka camiasıyla da sıkıntısı var. Türk basketbolunda hiç yaşamadığımız şeyleri biz bu arkadaşla yaşıyoruz. Polis şapkasıyla çıkmak mı, kurşun geçirmez yelekle çıkmak mı, en son da kulaklıkla sahaya çıktı. Bu yaşananlara kulübünün sessiz kalması, sen ne yapıyorsun dememesi, bunların bir planın parçası olduğunu gösteriyor. Bu ambulans vakası da, ben ne yaparsam yaparım, keyfime göre hareket ederim zihniyetinin sonucudur. Ama candır, oyuncunun hayati tehlikesi varken bunun yapılması bizi üzmüş ve ürkütmüştür.” dedi.

Tecrübeli yönetici, ”Hakem hatalarına hiç girmiyorum. Bunları dile getirince de ceza veriyorlar. Bahane olsun diye söylemiyorum. Sonunda söyleyeceğini peşinen söyleyeyim, biz şampiyon olacağız. Bizim bu konuşmayı yapma nedenimiz artık birilerinin bunlara dur demesidir. Çünkü kardeşi kardeşi kırdırma politikası kontrolden çıktı.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Semih Özsoy, Ülker Arena’da taraftarın provake edildiğini ve buna rağmen Fenerbahçelilerin zan altında bırakılmak istendiğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz