Selçuk Ernak: Seyircimizi Özledik

0
164

Sakarya Büyükşehir Basketbol, yeni yükseldiği Tahincioğlu Basketbol Süper Lig‘inde sezon çalışmalarına devam ediyor.

28 Eylül Perşembe günü saat 16.30’da Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda oynanacak olan Muratbey Uşak hazırlık maçına tüm taraftarları davet eden coach Selçuk Ernak, “Biz onları özledik. İnşallah onlarda bizi özlemişlerdir. Daha zor rakiplere karşı oynayacağız. Her gün yanımızda olacak bir seyirciye ihtiyacımız var” dedi.

Daha uyumlu bir takım
Tahincioğlu Süper Lig hazırlıklarını değerlendiren coach Selçuk Ernak, “Bu yıl çok daha büyük bir denizde yüzeceğiz. Mücadeleci karakteriyle ön plana çıkacak bir takım bir araya getirmeye çalıştık. Çok genç bir takımız ama ben bugüne kadar geçirdiğimiz hazırlık döneminden çok memnunum. Hazırlık maçlarıyla beraber biraz hızlandık. Daha uyumlu bir takım haline geldik. Uyum konusunda daha yolun yarısındayız. Bolu kampından beri oyuncularımıza çok ciddi bir yükleme yaptık. Tüm oyuncularımız 15 gün sonra bu ligi sakatlıksız çıkartabilecek güce erişeceklerdir” ifadelerini kullandı.

Seyircimizi özledik
Seyircilerimiz bizim geçen sezonki heyecanımızın çok önemli bir parçasıydı. Hatta çok önemli iki maçımızı; biri dışarıda seyircisiz olduğu için bir diğeri içeride seyircisiz olduğu için onlardan mahrum oynamıştık. Bizim lige çıktığımız ve şampiyon olduğumuz maçlarda kendi seyircimiz yoktu. Dolayısıyla biz onları özledik. İnşallah onlarda bizi özlemişlerdir. Daha büyük bir salonda daha zor rakiplere karşı oynayacağız. Bunu herkes çok istedi. Kulüp, sporcu, antrenör, seyirci ve şehir çok sahiplendi bu işi. Şimdi olayın gerçekleştiği yerde işin zorlaştığı yerde iyice birbirimize kenetlenmemiz lazım. Bu salonu doldurmak diğer salonu doldurmak kadar kolay değil. Her gün yanımızda olacak bir seyirciye ihtiyacımız var” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz