Potanın Perileri Minsk Yolcusu

0
54

13-19 Haziran tarihlerinde Fransa’nın Nantes kentinde düzenlenecek 2016 FIBA Kadınlar Olimpiyat Elemeleri’ne hazırlanan A Milli Kadın Takımımız, bu önemli organizasyon öncesi Belarus’ta düzenlenen hazırlık turnuvasında mücadele edecek.

2-4 Haziran tarihleri arasında Belarus’un başkenti Minsk’te düzenlenecek uluslararası turnuvaya katılacak olan Ay Yıldızlılarımız, burada ev sahibi ekibin yanı sıra Japonya ve Yeni Zelanda ile karşılaşacak.

A Milli Kadın Takım Menajeri Arzu Özyiğit, organizasyonla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

Yeni Zelanda ve Japonya bize çok uzak ülkeler oldukları için çok sık karşılaştığımız takımlar değiller. Ancak teknik ekibimiz iki takımı da tabii ki çok yakından takip ediyorlar, tüm karşılaşmalarını izlediler ve gözlemlediler. Herhangi bir problem yaşayacağımızı düşünmüyorum. Bu turnuva bizim için şu açıdan faydalı; onları daha yakından tanıma fırsatı bulacağız. İstanbul’da da Nijerya ile ikili temas maçları oynadık. Nijerya, Japonya, Yeni Zelanda ve Belarus dört farklı ekol ve olimpiyat elemeleri öncesinde dört farklı ekolden takımla hazırlık karşılaşması oynamak bizim için oldukça yararlı olacaktır.

Belarus ile birbirimize oldukça yakın takımlarız o nedenle onların bize ve bizim onlara çok faydamız olacaktır. O maçı çok önemsiyoruz. Daha önce Avrupa Şampiyonası’nda da onlarla karşılaşmıştık. Özellikle bu nedenden dolayı bizi ısrarla ülkelerinde düzenlenen turnuvaya davet ettiler ve biz de kendi açımızdan da çok faydalı olacağını düşündüğümüz için onları kırmadık.

Biz şu anda olimpiyatları düşünmek istemiyoruz. Bizim için şu anda önümüzdeki resmi turnuva Fransa’nın Nantes kentinde düzenlenecek 2016 FIBA Kadınlar Olimpiyat Elemeleri. Orayı geçmeden Rio Olimpiyatları hakkında herhangi bir yorum yapmak istemiyoruz.”

Minsk’te düzenlenecek hazırlık turnuvasında A Milli Kadın Takımımız, ilk maçında 2 Haziran Perşembe günü TSİ 16:15’te Japonya ile karşılaşacak. Ay Yıldızlılarımız, 3 Haziran Cuma günü TSİ 16:30’da Yeni Zelanda, 4 Haziran Cumartesi günü ise TSİ 17:30’da ev sahibi Belarus ile oynayacak ve turnuvayı noktalayarak 5 Haziran Pazar günü yurda dönecek.

15 Mayıs’tan bu yana 2016 FIBA Kadınlar Olimpiyat Elemeleri için hazırlıklarını sürdüren A Milli Kadın Takımımız, Slovenya kampının ardından İstanbul’da Nijerya ile ikili temas maçları oynadı ve iki mücadeleden de galibiyetle ayrıldı. Ay Yıldızlılarımız, Minsk’te organize edilecek turnuvada ciddi rakiplerle olimpiyat elemeleri öncesi son provalarını yapacak.

Belarus’ta düzenlenecek turnuvanın maç programı şu şekilde:

2 Haziran Perşembe

TSİ 16.15 Türkiye – Japonya

TSİ 19.00 Belarus – Yeni Zelanda

3 Haziran Cuma

TSİ 16.30 Türkiye – Yeni Zelanda

TSİ 19.00 Belarus  – Japonya

4 Haziran Cumartesi

TSİ 15.00 Yeni Zelanda – Japonya

TSİ 17.30 Belarus – Türkiye

Paylaş
Önceki HaberKBSL’de Kim Nereye Gidiyor?
Sonraki HaberUPS Ödülünü Aldı
Duis mattis laoreet neque, et ornare neque sollicitudin at. Proin sagittis dolor sed mi elementum pretium. Donec et justo ante. Vivamus egestas sodales est, eu rhoncus urna semper eu. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Integer tristique elit lobortis purus bibendum, quis dictum metus mattis.