Pistons Takasa Hazırlanıyor

0
0

Bu yaz danışman olarak göreve gelen Ed Stefanski yönetimindeki yeniden yapılanan Detroit Pistons‘ta önümüzdeki günlerde hareketli bir sürecin yaşanması bekleniyor.

Koç Dwane Casey’nin planlamasında Luke Kennard’ın rolü genişleyecek. Skorer oyuncuya rotasyon içinde oyun kurucu pozisyonda da görev vermek isteyen Casey, Ish Smith’i bir anlamda gözden çıkardı. 6 milyon dolarlık kontratının son senesine girmeye hazırlanan Smih’in bu nedenle elden çıkartılması çok zor olmayacak.

Ancak asıl sıkıntı takas edilmek istenen bir diğer oyuncu Langston Galloway’de. Galloway yeni sezonda 7 ve bir sonraki sezonda da 7.3 milyon dolar alacak.

Eski koç ve aynı zamanda dönemin basketbol sorumlusu Stan Van Gundy’nin verdiği bazı kontratlar Pistons’ın bu yaz başını en çok ağrıtan konular arasında yer alıyor.

Stefanski kısıtlı maaş bütçesi nedeniyle bu yaz veteran oyunculardan Jose Calderon’a 1 yıl için 1.5 milyon dolar, Zaza Pachulia’ya 1 yıl için 1.5 milyon dolar ve Glenn Robinson’a da son yılı opsiyonlu olmak üzere 2 yıl için 8 milyon dolar verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz