Pistons Blake Griffin’in Sağlığına Duacı!

0
0

Önümüzdeki sezon Dwane Casey yönetiminde yeniden yapılanacak olan Detroit Pistons‘ın kilit oyuncusu tartışmasız Blake Griffin olacak.

Basketbol operasyonları işlerini yürüten danışman pozisyonundaki Ed Stefanski, bu yaz Casey’i koç olarak almasının dışında Glenn Robinson, Jose Calderon ve Zaza Pachulia gibi veteranlara da kontrat verdi. Draft gecesi ise Bruce Brown ve Khyri Thomas seçimlerini yaptı.

Çaylaklardan övgüyle bahseden Stefanski, ”Bu çocukların doğrudan etki edeceğine gerçekten inanıyorum. Onların savunma yapmayı sevdiğini biliyorum. Çaylakların bir çoğu savunma konusunda isteksizdir. Ama bu çocuklar çok istekli. Bu çocukları seviyorum.” dedi.

Pachulia’nın getireceği sertlik, Calderon’un gençler için rehberliği, Reggie Jackson ve Andre Drummond’ın enerjisi Pistons’ın playoff yolundaki kozları olacak. Ancak kilit nokta ise Griffin’in ne kadar sağlıklı kalacağı…

Sakatlık sicili biraz kabarık olan Griffin’in bu sorunu en aza indirmesi halinde Pistons’ın mevcut kadrosu ve yeni koçuyla playoff yapması yüksek ihtimal olarak gösteriliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz