Pınar Karşıyaka’da Erving Walker Sorunu

0
0

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka‘nın bu yaz kadrosuna kattığı Erving Walker gösterdiği inişli çıkışlı performansla eleştiri oklarının hedefi haline gelmeye başladı.

Dün akşam Galatasaray karşısında 81-71 kaybedilen maçta Walker yine kafalarda soru işareti bırakan bir performansın altına imza attı. Üç sayı çizgisinde 3 denemede isabet bulamayan Amerikalı oyuncu, maçı da 1-8 şut isabetiyle tamamladı. Ritmini bulduğu anlarda savunmada yarattığı açık fazla göze batmasa da, hücumda kötü oynadığı maçlarda Walker’ın takım üzerindeki etkisi yıkıcı oluyor.

Sezonun ilk maçı olan Tofaş karşısında da 1-11 şut isabetiyle oynayan Walker, 82-55’le farklı kaybedilen mücadelenin baş aktörlerinden biri olmuştu.

Potayı Dövmeye Başladı

Walker, geride kalan 5 haftalık süreçte üç sayı çizgisinden 26 denemede bulundu ve sadece 5 isabet bulabildi. Tecrübeli oyuncunun üç sayı yüzdesi %19. İki sayılıklarda 12-30’la %40’lık bir oran yakalayan Walker, serbest atış çizgisinde de 17-23’le (%74) atıyor.

Savunmada Eksi Yazıyor

Fiziksel dezavantajı nedeniyle rakip guardlar karşısında savunma anlamında etkisiz kalan Walker, top çalma konusunda istekli davranarak bunu avantaja çeviremiyor ve bu alanda da sıkıntı yaratıyor. Walker aynı zamanda maç başına 2.6 top kaybıyla oynuyor.

Taraftarın Tepkisini Çekti

Sezon başından beri istikrarsız oyunu nedeniyle eleştiri alan Walker, özellikle son oynanan Galatasaray maçından sonra taraftarın iyiden iyiye tepkisini çekmeye başladı. Karşıyaka taraftarı, sosyal medyadan Walker’ı topa tuttu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz