Pınar Karşıyaka Avrupa’da Moral Buldu

0
0

FIBA Avrupa Kupası‘nda 1. Tur C Grubu’nda yer alan temsilcimiz Pınar Karşıyaka deplasmanda konuk olduğu Spirou Basket karşısında 86-77’lik skorla kazandı.

Ligde ilk 2 maçını kaybeden Karşıyaka, Avrupa’da gruplardaki ilk maçını kazanarak moral buldu.

Maça İlkan Karaman’ın üçlüğüyle başlayan Karşıyaka, ilk dakikalarda skorda üstünlüğü yakalarken, ilk 3 dakikalık bölümü İlkan Karaman’ın smacıyla 7-1’le geçti ve ev sahibi ekibin molası geldi. Spirou moladan istediği gibi dönemezken, Assem Marei skoru 9-1’e getirdi. Çeyreğin son dakikalarına doğru ev sahibi ekip toparlanmaya başlarken, hücumda ritim tutmaya başladı. Ancak Karşıyaka skorda 21-13’lük üstünlük kurmayı başardı.

İkinci çeyrekte rotasyonların başlamasıyla birlikte oyuna denge geldi. Bu çeyrekte hücumda daha aktif olan ev sahibi ekip, yüzdeli oynamaya başladı ve Karşıyaka potasına 29 sayı gönderdi. İlk çeyrekteki avantajını bu dakikalarda kullanan temsilcimiz soyunma odasına 46-42’lik skorla önde girdi.

Üçüncü çeyrekte İlkan Karaman ve Assem Marei ikilisi oyunda kaldığı dakikalarda pota altında, hücumda ve savunmada daha dinamik bir görüntü çizerken, bu da Karşıyaka’nın oyunda dominasyonu yeniden eline almasını sağladı ve çeyreğin son 5 dakikasına 54-48’le girildi. Çeyreğin son 5 dakikasında kontrolü elinden bırakmayan temsilcimiz, son çeyreğe de 65-59’luk avantajla girdi.

Son çeyrekte ipleri elinden bırakmayan Karşıyaka, ligde yaşadığı sıkıntılı başlangıcın ardından moral buldu ve İstanbul BBSK maçı öncesi güven kazandı.

Temsilcimizde maçın en etkili ismi İlkan Karaman’ın dışında, Sek Henry de Beşiktaş maçına göre daha hazır bir görüntü verirken, benchten gelen Berk Uğurlu da verdiği enerji ve yaptığı katkıyla galibiyette önemli rol oynadı.

Spirou Basket‘te Cliff Hammonds 12 sayı-3 asist yaparken, Rasko Katic 12 sayı-3 ribaunt, Nate Linhart 12 sayı-3 ribaunt ve Dario Hunt 9 sayı-7 ribaunt yaptı.

Karşıyaka‘da İlkan Karaman 15 sayı-9 ribaunt-2 asist-1 top çalma yaparken, Assem Marei 12 sayı-14 ribaunt, Erving Walker 13 sayı-1 asist, Sek Henry 13 sayı-3 asist, Kameron Chatman 14 sayı-1 ribaunt ve Berk Uğurlu 11 sayı-6 asist-2 ribaunt yaptı.

1. Periyot: 13-21
2. Periyot: 29-25
3. Periyot: 17-19
4. Periyot: 18-21

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz