Periler Son Çeyrekte Açıldı

0
44

2016 FIBA Kadınlar Olimpiyat Elemeleri hazırlığı kapsamında Venezuela ile karşılaşan Potanın Perileri son çeyrekteki etkili oyunuyla salondan 64-61 galip ayrıldı.

Mücadeleye Birsel Vardarlı Demirmen, Işıl Alben, Bahar Çağlar, Lara Sanders ve Nevriye Yılmaz beşiyle çıkan Millilerimiz, ilk sayılarını da Lara Sanders’ın basketi ile buldu. İlk 5 dakikada oyunda kontrolü ele alan Periler, bu dakikaları 10-7 üstünlükle geçti. Maçın başında beri üstün oyununu sürdüren Millilerimiz ilk çeyreği 21-15 önde kapadı. İlk çeyrekte Nevriye Yılmaz kaydettiği 6 sayıyla Perileri sürükleyen isim oldu.

İkinci çeyrekte oyunun kontrolünü Venezuela’ya kaptıran ekibimiz ilk 5 dakikada skorda geri düştü. Venezuela yakaladığı serilerle bu bölümü 28-30 önde kapattı. Çeyrek sonuna kadar iyi oyununu sürdüren Güney Amerika temsilcisi soyunma odasına 30-38 önde girdi.

İkinci yarıda Millilerimiz Nevriye Yılmaz’ın sayılarıyla başladı (32-38). Ancak ilk periyottaki iyi oyununu sergilemekten uzak olan Periler, skorda 34-44 geriye düştü. Farkı çift hanelere çıkartan Venezuela, final periyoduna 41-53 önde girdi.

Son çeyreğe Ekrem Memnun’un öğrencileri iyi başlayan taraf oldu. Yavaş yavaş farkı azaltmaya başlayan Potanın Perileri tüm çabalarına rağmen çeyreğin ilk 5 dakikasında öne geçmeyi başaramadı. Farkı 6’ya kadar çeken Millilerimiz, maçın bitimine 3 dakika kala skorda 59-59 ile eşitliği sağladı. Yakaladığı ivmeyi devam ettiren Potanın Perileri salondan 64-61 galip ayrıldı.