Periler Güle Oynaya Kazandı

0
42

Olimpiyat elemelerine hazırlanan A Milli Kadın Takımı’mız, Belarus’ta düzenlenen turnuvanın 2. maçında Yeni Zelanda ile karşılaşırken, mücadeleyi 70-39 üstün tamamladı.

İlk Beşler

Türkiye: Sanders, Şebnem, Birsel, Tuğçe, Olcay

Yeni Zelanda: Harmon, Edmondson, Paalvast, Pepcell, Cocks

Maç karşılık basketlerle başlarken 2. dakika 3-4 Yeni Zelanda’nın üstünlüğüyle geçildi. Devamında savunmasını sertleştiren millilerimiz hücumda Birsel’in 3’lüğü, Tuğçe’nin basketleriyle yakaladığı 13-2’lik seriyle ilk çeyreği 16-6 önde tamamladı. İlk çeyrekte Yeni Zelanda’nın 6 sayısı Harmon ve Davidson’dan geldi.

İkinci çeyreğin ilk basketi Tilbe Şenyürek’ten gelirken, Yeni Zelanda’da ise Pupcell ve Paalvast’la cevap verince 2. dakikada skor 20-13’e geldi. Lara Sanders ve Işıl Alben’in sayılarıyla devreye 3 dakika kala farkı tekrar çift haneli sayılara çıkardık (26-15). Bu çeyrekte öne çıkan Işıl’ın bulduğu isabetli şutlarla seri 11-1’e yükseldi ve devreye 33-16 önde girdik.

İkinci yarıya millilerimiz Sanders, Bahar, Birsel, Olcay, Tuğçe beşiyle başlarken; Yeni Zelanda Harmon, Davidson, Edmondson, Pupcell ve Cocks beşiyle parkeye çıktı.

İkinci yarının ilk basketi Olcay Çakır kaydetti. Tilbe ve Sanders’ın basketleri gelince 7-0’lık seriyle skor 40-16 oldu. Yeni Zelanda Cocks’un 3’lüğüyle ilk sayılarını 6:22 kala buldu. Işıl Alben’in arka arkaya bulduğu basketlerle 3:41 kala skor 48-24’e geldi. Yeni Zelanda’nın çeyrek sonlarını tutukluğunu bu çeyrekte de yaşadı ve son 4 dakika sayı üretemedi. Millilerimiz ise yakaladığı 11-0’lık seriyle son çeyreğe5 7-24 önde girdi.

Son çeyreğin ilk sayılarını Paalvast kaydetti. Millilerimiz Sander, Işıl ve Tilbe’nin basketleriyle 3. dakikayı 61-26 ile geçti. Farkın 30 sayılara çıkmasıyla maçın geri kalan bölümü son derece rahat geçerken millilerimiz karşılaşmayı 70-39 kazanmayı başardı.

CkCP9ImUYAAiFPg

Paylaş
Önceki HaberMillilerde Sağlık Kontrolleri Başladı
Sonraki HaberWhite Orlando Yolcusu
Duis mattis laoreet neque, et ornare neque sollicitudin at. Proin sagittis dolor sed mi elementum pretium. Donec et justo ante. Vivamus egestas sodales est, eu rhoncus urna semper eu. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Integer tristique elit lobortis purus bibendum, quis dictum metus mattis.