Panik Dönemi; Detroit Pistons Aynı Kabusu Yaşamak İstemiyor!

0
0

Son 14 maçın 11’ini kaybeden Detroit Pistons‘ta geçen seneye benzer bir tablo yaşanmasından korkuluyor.

Doğu Konferansı’nda halen playoff potasının içinde yer alan Pistons, 13-7’lik dereceden 16-18’e gerilerken, dün takım içinde yapılan toplantının basına sızması dedikoduları da beraberinde getirdi.

Takımın tecrübeli isimlerinden Jose Calderon konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ”Kariyerim boyunca oynadığım takımlarda birçok toplantıya katıldım. Medyanın bildiği ve bilmediği konuşmalar oldu. Her toplantıda mutlaka olumsuz şeyler konuşulmuyor. Ama işler bu kadar kötü giderken böyle yorumlanabiliyor. Panik yapmaya gerek yok. Bazen işleri nasıl yoluna koymanız gerektiğini konuşursunuz. Bazı durumlarda gerçekten sıkıntılar açığa çıkabilir ama bazı durumlarda ise tam tersi olabilir.” dedi.

Geçtiğimiz sezon da Pistons sezona iyi başlamış ancak sonrasında takım düşüşe geçmişti. O dönemde koç Stan Van Gundy’nin soyunma odasında kontrolü kaybettiği haberleri basına sızmış ve sezon sonunda da bu hikaye aslında doğrulanmıştı.

Yeni koç Dwane Casey ise konuyla ilgili olarak, ”Bu durumda en son olmasını istediğimiz şey güven kaybıdır. Şimdi mutlaka geçen sene de böyle olmuştu diyorsunuz. Güven kaybı sizi uçuruma sürükler. Bu ligde güvenini koruyamazsan rakiplerinin gerisinde kalırsın. Bizim azalacak en son şeyimiz güvenimiz.” dedi.

Gelen bazı raporlara göre, Casey’nin takımı bir arada tuttuğu ve kötü sonuçlara rağmen pozitif havayı dağıttırmadığı belirtildi. Toronto Raptors dönemlerinde de benzer sorunlarla karşılaşan tecrübeli koç, gemiyi limana bir şekilde yanaştırmış ve dalgalara boyun eğmemişti.

Pistons’ta Reggie Jackson, Blake Griffin ve Andre Drummond üçlüsünün oyun içindeki dengeyi bulma konusunda yaşadığı sıkıntıların zamanla geçmesi beklenirken, takımın bazı maçlardaki olumlu performansının da yadsınamaz olduğu vurgusu yapılıyor. Yine de Pistons’ın bu süreci atlatması için seri galibiyetlere ihtiyacı olduğu da bariz bir şekilde ortada duruyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz