Özmeriç: 2.5 Dakikada Kırıldık

0
54

[vc_custom_heading text=”Rönesans TED Kolejliler coachu Özmeriç, rotasyon darlığının ritim kaybına yolaçtığı görüşünde” font_container=”tag:h3|text_align:left” google_fonts=”font_family:Libre%20Baskerville%3Aregular%2Citalic%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”]

Spor Toto Basketbol Ligi’nde sahasında Darüşşafaka Doğuş’a yenilen Rönesans TED Kolejliler’de coach Hasan Özmeriç maçı değerlendirdi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Özmeriç, rakiplerinin çok formda olduğunu belirterek, “İlk yarıda istediklerimizi yapabildik. İkinci yarıda rotasyon darlığından dolayı ritim kaybına uğradık” dedi.

Maçı 13 sayı farkla kaybedecek bir mücadele sergilemediklerini aktaran Özmeriç, son 2,5 dakikada hem hücumda hem de savunmada kırıldıklarını vurgulayarak, “Yerli oyunculardan istediğimiz verimi bu maçta alamadık. Maçı kazanabilmek için hem yabancı hem Türk oyuncuların katkı vermesi lazım. Türk oyuncular da rotasyonda bizim için değerliler. Kazandığımız tüm maçlarda Türk oyuncuların katkısı vardı ama bugün bunu yapamadık” diye konuştu.