Özhan Çıvgın: Türk Oyuncular Önemli Roller Alıyor

0
0

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi‘nin 17. haftasında Pınar Karşıyaka evinde konuk ettiği Beşiktaş Sompo Japan‘ı uzatma dakikalarında 89-87 mağlup ederken maçtan sonra koç Özhan Çıvgın açıklamalarda bulundu.

Kendi evlerinde oynadıkları her karşılaşmada taraftar desteğini hissettiklerini ancak bugün daha farklı bir atmosfer olduğunu kaydeden Çıvgın şöyle konuştu:

“Dar rotasyona rağmen arenadaki atmosferle birlikte maç uzatmaya gitti. Uzatmaya gitmeden de kazanabilirdik. Hafta içindeki Avrupa kupası maçında hazırlanacak çok zamanımız yoktu. Tek idmanla hazırlanmaya çalıştık. Oyuncularımın gösterdiği özveri müthişti, taraftarımıza teşekkür ediyorum. Bundan sonra ligde içeride iki maçımız var, onları da kazanıp playoff potasında yarışı devam ettirmek istiyoruz.”

Türk oyuncuların takımda önemli roller aldığını söyleyen Çıvgın, 4 yabancıyla yola devam edip, takviye yapmayı düşünmediklerini söyledi.

Çıvgın, “Sakat olan Türk oyuncularımızın dönmesini bekliyoruz. Eğer kafamızdaki planda bir aksaklık olmadığı sürece 4 yabancıyla devam edip, Türk oyuncuların aldığı rolle beraber hem Avrupa’da hem Türkiye liginde hedefimize ulaşmak istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz