Özhan Çıvgın: Hikaye Yeni Başlıyor Akhisar BSL’ye Çıkmak İstiyor!

0
0

Türkiye Basketbol Ligi ekiplerinden Akhisar Belediyesi koçu Özhan Çıvgın yeni sezon öncesi önemli açıklamalarda bulundu.

Çıvgın, Akhisar’ın uzun vadeli bir proje hazırladığını ve Basketbol Süper Ligi’nde mücadele etmek istediklerini söyledi.

Özhan Çıvgın’ın açıklamaları şöyle:

”Yeni bir heyecanla 19 Ağustos’ta yeni sezon hazırlıklarımıza başladık. Türk oyuncularının hepsinin katıldığı antrenmanlarımız 2. haftasına başladı. Yabancı oyuncularımızda ilerleyen haftalarda aramıza dahil olacak.

Oyuncularımızın çalışma isteği ve arzusundan son derece memnunum. Yabancı oyuncularımızda daha önce bu ligde kendilerini kanıtlamış uyumlu ve iyi takım oyuncuları.

Sezon başında genel menejerimiz Emre Ekim’le kurduğumuz teknik ve idari kadro da gerçekten çok özverili çalışıyor. Daha önceki yıllarda burda çalışmış ve şu an da bizim ekibimizde olan arkadaşlarımızda gerçekten çok disiplinli ve istekli başlayarak bizim adaptasyon sürecini çabuk aşmamızı sağladılar.

Bugün federasyon kupası ve lig kuramız belli oldu. Bütün takımlara hayırlı olsun.

Şu an için tek ilgilendiğimiz fiziksel gelişimle birlikte takım prensiplerini ve kurallarını oturtmak. Kupa ve lig fikstürü şu an için çok gündemimizi meşgul etmiyor. Ama önce kupa ve sonrasındaki lig maratonu gerçekten de zorlu geçecektir.

Ligde Socar Petkim, Konya, İtü, Merkez Efendi ve Manisa gibi hatta bunların dışında iyi kadro ve organizasyona sahip takımlar var. Şu dönemi çok iyi geçirip iyi takımların arasından sıyrılmak en büyük hedefimiz.

Kendi bütçe ölçülerimizde en iyi kadroyu kurduk. Yönetim, teknik ekip ve oyuncu grubuyla çalışarak kuracağımız aile ortamında en büyük dayanağımız Akhisar’daki basketbol severler olacaktır. Onlar takım için çok büyük itici güç olacaklardır.

Yeni bir kulüp ve organizasyon olmamıza rağmen, Sayın Belediye Başkanımız Besin Dutlulu, Kulüp Başkanımız Alper Ayan, Yönetim kurulumuz ve Genel Menajerimiz Emre Ekim’in istek ve arzusuyla bütün sorunları rahat bir şekilde aşıyoruz.

Hedefimiz 2 sene içinde lige çıkmak, hikaye başlıyor, Akhisar bu süreçte Süper Ligi çok istiyor…”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz