Özhan Çıvgın: Eksiklerimiz Var Ama Biz Kötü Takım Değiliz

0
0

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka‘nın genç koçu Özhan Çıvgın önemli açıklamalarda bulundu.

Sezon sonunda playoff hedefine ulaşacaklarını belirten Çıvgın, uzun süreli sakatlık problemleri yaşanmasa şu an 2-3 galibiyet yukarıda olacaklarını belirtti.

DHA’ya açıklamalarda bulunan Çıvgın, ligde sezona Tofaş mağlubiyetiyle kötü başladıklarını belirterek, “Sonra oynadığımız basketbolla toparlandık. Dar bir rotasyonumuz var ve üst üste sakatlıklar son haftalarda bizim için sıkıntı yarattı.” diye konuştu.

Takımda Bütün Oyuncular Sakatlık Problemi Yaşadı

“Sezon başında kadroyu kurarken farklı yaklaşımımız vardı” diyen genç çalıştırıcı, “Ancak döviz kuru yaz döneminde bir anda çok yükselince temkinli davrandık. Kulübün mali sıkıntısı olduğunu herkes biliyor. Bütçe içinde 5 yabancı aldık. Bu sezon fazla açılmadan borçları kapatıp playoff oynamayı hedefledik. Attığımız adımlar içinde işleyen ve işlemeyenler var. Takımda tüm oyuncular sakatlık problemi yaşadı. Bize en büyük yarayı Gailius ve Berk’in uzun süreli sakatlıkları açtı. Namağlup lider Fenerbahçe’yle deplasmanda oynadığımız maçta Henry sakattı. Berk ve Gailius, kazanmak için sakat sakat mücadele ettiler. Bu karşılaşmada sakatlıkları nüksetti ve sonraki haftalarda oynayamadılar. Bu dönemde iyi giderken üst üste 3 yenilgi aldık. Kısıtlı kadroyla Fenerbahçe ve Türk Telekom’u elimizden kaçırdık.” dedi.

2-3 Galibiyet Daha Yukarıda Olabilirdik

Tayfun’un takım arkadaşlarının yokluğunda kasığında fıtıkla, normalde ameliyat olması gerekirken fedakarca mücadele ettiğini söyleyen Çıvgın, “Tayfun ancak bu hafta ameliyat olabilecek. Erdi’nin dizinde sakatlığı var. Gailius yeni yeni dönüyor. Berk ise antrenmanlara yeni başlayacak. Rotasyonda Türk oyuncular bizim için çok önemli. Walker, Szolnoki Olaj deplasmanında sakatlandı. Büyükçekmece maçında sakat sakat oynadı. Sakatlıkların etkilediği bu dönemde yalnız Büyükçekmece maçını kötü kaybettik. Sakatlıklar ve kıl payı kaybettiğimiz maçlar olmasa 2-3 galibiyet daha yukarıda olabilirdik.” ifadelerini kullandı.

Transfer Yapabiliriz

Sponsor Yaşar Holding’in desteğiyle FIBA’da sezon başında taksitlendirilen eski borç dosyalarının kapanacağını belirten Çıvgın, takıma takviye yapacaklarını dile getirdi.

Çıvgın, “Bu borçlar temizlenince uzun rotasyonumuz için bir oyuncu almak istiyorum. İmkanımız olursa kısa rotasyonuna da oyuncu alabiliriz ama yaz döneminde kulübe ekstra mali yük getirmemek için bu kadar temkinli yaklaşmışken sırf oyuncu almak için de transfer yapmam. En başından bu yana, ‘Karşıyaka’ya geldim, beklenti var, ben de transferde para harcatayım, kendi kariyerime bakıp geride enkaz bırakayım’ düşüncem olmadı. Kulüp politikası doğrultusunda hem mali olarak zarar vermeyip hem başarılı olmayı hedefledik. Tabi hatalar, eksikler, kötü yapılan işler de var ve bunları düzelteceğiz. Başkan Turgay Büyükkarcı iyi işler yapıyor. Zaten borçlu olan kulübü daha da borçlandırmak yerine basketbolda borçları temizlemiş şekilde sağlam adımlar atarak başarı istiyor.” dedi.

Mazeret Üretmeden Çalışıyoruz

Pınar Karşıyaka koçu Özhan Çıvgın, “Mazeret üretmektense işimizi en iyi şekilde yapmaya çalıştığımız için dışarıya sesimizi duyuramıyoruz.” dedi.

Taraftarla, camiayla tam bir birlik içinde olmaları gerektiğinin altını çizen Çıvgın, “Karşıyaka formasını giyen, kulübü temsil eden her oyuncuya destek verip motive etmeliyiz. Biz kötü bir takım değiliz. Sezon sonunda 2 yıldır hasret kalınan playoff’u oynayacağız. Avrupa’da da gidebileceğimiz en üst noktaya kadar gideceğiz. Taraftarımız bize inanıp güvensin.” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz