Özhan Çıvgın: Aptal Değilim En İyisini Yapmaya Çalışıyorum

0
0

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde Afyon Belediyespor’u 86-70 mağlup eden Pınar Karşıyaka’nın koçu Özhan Çıvgın açıklamalarda bulundu.

Çıvgın, “Hep iyiye doğru atım atmak için bütün iyi niyetimizle mücadele ediyoruz ve savaşıyoruz.” dedi.

Çıvgın, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında maça çok iyi başladıklarını ve gerektiği gibi oynadıklarını söyledi. FIBA Avrupa Kupası’nda hafta içinde oynadıkları Donar maçında yenildiklerini hatırlatan Çıvgın şöyle konuştu:

”Maça iyi başladık hücüm ve savunmada doğru işleri yapıp iyi bir oyunla galip geldik. Afyon da geçen hafta iyi bir oyunla Tofaş’ı içerde yendi. Avrupa kupası maçından sonra hazırlanacak çok vakitte yoktu ama kısıtlı sürede iyi çalıştık, çalıştıklarımıza konsantre olduk ve kazandık. Bugün bize bütün maç boyunca destek olan ve sahiplenen seyircimize gönülden teşekkür ederim. Hafta içide oynadığımız Avrupa kupası maçında inanılmaz destek oldular ve 12 sayı geriye düşen takımımızı maçın içene soktular. Taraftarın desteğiyle birlikte o maçı kazanamadığımız için üzülmüştüm. Sezon başında yola çıkarken hedefimiz maddi ve manevi sıkıntı yaşamayıp, seyircimizin desteğiyle ilerlemekti. Tabii ki bazı riskler aldık ve almak zorundaydık. Koç olarak aptallık yapıp, kulübü maddi olarak daha büyük transferlere itseydim kulübe zarar verirdim. Tabii ki koç olarak bende çaylak oyuncunun yerine daha tecrübeli bir oyuncu almak isterdim. Bu takıma destek lazım, özgüven lazım, kulübümüzün imkanları içinde, ben, asisitanlarım, tüm teknik ve idari ekip var gücümüzle çalışıyoruz.
Kabul etmemiz gereken bir gerçek, kulüp olarak geçiş dönemindeyiz. Sabra, zamana ve elbetteki desteğe ihtiyacımız var. Tek amacımız, niyetimiz Karşıyaka’yı özlenen günlere geri getirmek.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz