Ozan Bulkaz’ın Gelişi Konya’nın Havasını Değiştirdi

0
0

Türkiye Basketbol Ligi ekiplerinden Konyaspor Basketbol‘da yeni sezon çalışmaları devam ederken koçluk görevine Ozan Bulkaz‘ın gelmesiyle birlikte Süper Lig umutları arttı.

Yeniden yapılanma sürecine giren Konya, uzun vadeli planlama için kolları sıvarken, Bulkaz ve ekibi önümüzdeki sezon BSL’ye çıkacakları konusunda kararlı.

Konya tercihiyle ilgili konuşan Bulkaz, ”3 yıllık bir proje önerdiler. Kendi maddi kaygılarımdan dolayı değil, karşı tarafın ciddiyeti nedeniyle bu teklifi kabul ettim. Tesislerde yöneticilerle biraraya geldiğimde onların ciddi yaklaşımından etkilendim.” dedi.

Bulkaz Yeni Bir Peri Masalı İçin Hazır

Amatörden aldığı Uşak Sportif’i yıllar içinde adım adım BSL’ye çıkartan ve Avrupa arenasında da sahne aldıran Bulkaz, aynı başarıyı bu kez Konya’da tekrarlamak istiyor. Tecrübeli koç, hem şehrin basketbola olan inancına hem de önüne getirilen projeye inanıyor.

Konya’da Basketbola Olan Bakış Açısı Değişiyor

Yeniden BSL’ye çıkmak için emin adımlarla ilerlemek isteyen Konya’da, hem yönetimin hem de şehrin havasında olumlu bir değişim hakim. Gerek yönetimin gerek taraftarların yeni koç Ozan Bulkaz’a olan güvenleri tam.

– Ben Cesur Bir Adamım

Bulkaz, ”Ben cesur bir adamım. Alt ligde ya da üst ligde çalışmak benim için farketmez. Böyle korkularım yok çünkü ben basketbolu çok seviyorum. Konya’yı da Türk basketbolunun lokomotifleri arasına eklersek, bu benim kariyerimde de önemli taşlardan biri olur.” dedi.

– Hiçbir Şekilde Pişmanlığım Olmaz

Trabzon ve Sakarya gibi riskli ortamlarda çalışan Bulkaz, bu nedenle hiç pişman olmadığını söylerken, ”Hiç pişman olmadım. Biz işimizi yapıyoruz. Ben idman yaptığım sürece hiçbir yerde, hiçbir şekilde pişmanlığım olmaz. Trabzon çok büyük bir camia ve bana çok şey kattı. Sakarya’da da son bölümde artık bizim de elimizde olmayan ve çaba gösteremeyeceğimiz şartlar oluştu. Zaten son dönemde de gençlerle oynama kararı alındı. Sonuçta yaşanan her şey insana bir şeyler katıyor ve bu tecrübeler olgunlaştırıyor. Sakarya da, Trabzon da basketbolun içinde olması gereken iki büyük camia.” ifadelerini kullandı.

– Oyuncuların Benimle Oynama İsteği En Büyük Kazanç

Geçmişte yerli ve yabancı birçok oyuncunun gelişiminde önemli katkısı olan Bulkaz, oyuncuların kendisinin gelişi sonrası Konya’ya sıcak bakmasıyla ilgili ise, ”Oyunculara buradan çok teşekkür ediyorum. Benimle çalışma isteklerini gerçekten hissediyorum. Bunu hem birbirleriyle hem menajerleriyle konuşarak dillendiriyorlar. Bu beni çok mutlu ediyor çünkü basketbolun %70’i oyuncular. Oyuncu, benden memnunsa ve benimle çalışmak istiyorsa, bu benim doğru iş yaptığımı gösterir. Konya’da şu an kime teklif götürsek hiç zorlanmadan kabul görüyoruz. Burada hem Konya’nın düzeni hem de benim oyuncularla olan diyaloğum işimizi kolaylaştırıyor. Bütün kariyerim boyunca yaptığım işler bir yana, dışardan da görünen oyuncuların benimle oynama isteği ve bu benim için en büyük kazanç. Demek ki, iş ortaklarımla doğru diyaloğu kurabiliyorum.” dedi.

– Benim Olduğum Yerde Hedefsizlik Olmaz

Bu seneki hedeflerinin ne olduğu sorusuna ise Bulkaz, ”Hedefimiz kesinlikle BSL. Benim olduğum yerde kesinlikle hedefsiz olmaz. Şartlar ne olursa olsun kesinlikle BSL yapmak istiyoruz.” diyerek sözlerini noktaladı.

Taraftarın Gücüne Önem Veriyor

Bulkaz’ın kariyeri boyunca üzerinde durduğu en önemli noktalardan biri de taraftarın desteği. Şehir takımlarında çalıştığı için bu gücü sonuna kadar kullanan Bulkaz, geçmişte olduğu gibi Konya’da da benzer bir destek bekliyor.

Futboldaki İstikrar Basketbola da Gelecek

Konya şehri, Aykut Kocaman’la birlikte büyüyen ve istikrar yakalayan futboldaki yapının bir benzerini Ozan Bulkaz’la basketbolda yaşamaya hazırlanıyor. İki teknik adamın da spora ve insana verdiği değer örtüşürken, bu da Konya’da sağlam temellerin atılmasına olanak sağlıyor.

Kemal Erdem
kemal.erdem@basketball.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz