Ozan Bulkaz: Hedef Avrupa Şampiyonluğu

0
37

Geçtiğimiz sezon 7. sıradan play-off yaparak dikkatleri üzerine çeken Muratbey Uşak Sportif‘te coach Ozan Bulkaz bu sezon rotasını Avrupa’ya çevirirken basketball.com.tr‘ye özel açıklamalarda bulundu.

FIBA tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek Basketbol Şampiyonlar Ligi’ne katılacak olan Uşak Sportif’in hedefi Avrupa’da ses getirecek bir takım olmak.

Bu yaz önemli transferlerin altında imza atan Uşak, kadrosunda revizyona giderken hem yerli, hem yabancı rotasyonu için dikkat çekici isimlerle anlaştı. Shaquille McKissic, Rolands Freimanis, Jeremy Hazell, Mark Lyons ve Darryl Monroe gibi yabancıları kadrosuna katan Uşak, yerli rotasyonu için ise Berkay Candan, Berent Kavaklıoğlu, Görkem Sönmez ve Murat Kozan gibi isimleri kadrosuna kattı.

Denizli’de 12 günlük kampa giren Uşak Sportif, ilk hazırlık maçını kamp dönüşü 2 Eylül’de İzmir’de Pınar Karşıyaka‘yla yapacak. Kırmızı siyahlılar, farklı şehirlerde toplam 8 özel maçla lig ve FIBA Şampiyonlar Ligi’ne hazırlanacak.

Kamp Dönemi İyi Başladı

Uşak Sportif’in başarılı coachu Ozan Bulkaz, kamp dönemiyle ilgili değerlendirmelerde bulunurken, basketball.com.tr’ye yaptığı özel açıklamada, ”Kamp dönemi çok iyi başladı. Özellikle Berkay Candan’ın performansı çok iyi seviyede. Fiziksel ve mental olarak hazır durumda. Yarın Mark Lyons, Cuma günü de Jeremy Hazell kampa katılacak ve tam takım çalışmalara devam edeceğiz. Şu anda 2 genç oyuncumuzla birlikte 12 kişiyle idman yapıyoruz.” dedi.

Hedef Avrupa’da Şampiyonluk Yaşamak

Bulkaz, bu sene hedeflerinin Avrupa’da başarılı olmak olduğunu söylerken, ‘‘Bu sene Avrupa’da hedefimiz kesinlikle kupayı almak. Yukarıları zorlamak istiyoruz. Kadromuzda bulunan oyuncular yaptıkları işlerle buraları oynayabilecek kapasitede.” dedi.

Her Kulvarda Başarılı Olmak İstiyoruz

Bulkaz, Avrupa ya da yerel lig arasında tercih yapmalarının söz konusu olmadığını söylerken, ”Öncelik diye bir şey söz konusu değil.Bizim tek önceliğimiz iyi basketbol oynamak ve her şartta sonuna kadar mücadele eden bir takım yaratmak. Hangi kulvarda olursak olalım hedefimiz sadece maç kazanmak ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek. Avrupa ya da Türkiye diye bir ayrım yapmıyoruz.” dedi.

Bütçe Sıkıntımız Yok

Geçtiğimiz sezon yaşadığı mali sıkıntılarla gündeme gelen Uşak’ta, bu sezon böyle sıkıntının olmadığını dile getiren Bulkaz, ”Bütçe olarak en rahat takımız. Yönetimimiz sezon öncesi planlı bir şekilde çalıştı. Sponsorumuz Muratbey’le erken anlaşma sağladık ve bize çok büyük destek oldular. Uşak il olarak valisinden, belediye başkanına kadar kenetledi. Takıma herkes sahip çıktı. Taraftarımız takıma sahip çıkıyor. Kombinelerin yarısı tükenmiş durumda. Organizasyon ve bütçe anlamında ligin en rahat takımlarından biriyiz. Onun için sadece basketbolu düşüneceğiz ve sadece basketbolu konuşacağız.” dedi.

Biz de Endişe Diye Bir Kavram Olmaz

Bu sezon iki kulvarda birden yarışacak olmalarının kendilerinde herhangi bir endişe yaratmadığını söyleyen Bulkaz, ”Bizi basketbol camiası iyi bilir. Biz de endişe diye bir kavram olmaz. Biz her sene hedefleri büyük olan, cesur basketbol oynayan, cesur adamlarız. Daha önce oldukça kötü şartlarda Avrupa’da mücadele ettik ama bir şekilde ayakta kalmayı başardık. Bu sene hem Avrupa’da, hem daha güçlü bir organizasyonla, hem de daha geniş bir kadroyla bunların üstesinden geliriz. Bizim için daha keyifli olacak, biz basketbolu, organizasyonu seviyoruz. Keyfimize bir kat daha keyif katacak bu iş.” dedi.

Kemal Erdem
kemal.erdem@basketball.com.tr
Basketball.com.tr / Özel Haber