Orhun Ene: Olgunluğa Ulaşmasını Beklediğimiz Oyuncular Var

0
0

Basketbol Süper Ligi‘nin 5. haftasında deplasmanda Bahçeşehir Koleji‘ni 92-85’lik skorla geçen Tofaş‘ta koç Orhun Ene önemli açıklamalarda bulundu.

Orhun Ene açıklamasında, ”Bizim öğrenmemiz gereken şeyler var. Türk oyuncular içersinde hala o olgunluğa ulaşmasını beklediğimiz isimler var. Hücumda ve savunmada bize katkı sağlıyorlar, çok da iyi işler yapıyorlar. Ama 2 tane yabancımız çok genç ve oraya 2-3 de Türk koyduğumuz zaman iniş çıkışlar yaşıyoruz.” dedi.

Tecrübeli koç, ”Önemli olan böyle bir maçı kazanmak. Sonuçta 16 sayı önde olduğun bir maçta fark kapandıktan sonra reaksiyon da vermeyebilirdik. Bahçeşehir’in de galibiyete çok ihtiyacı vardı ve maçı bırakmayacakları belliydi. Bizim ilk devrede 16 sayı öndeyken onlara maçı bıraktırmamız gerekiyordu. Üçüncü çeyreğe iyi başlamadık ve risk aldık. Ama tecrübeli oyuncularımızla panik yapmadık ve biraz da aklımızı sahaya koyunca tekrardan maçın sonunu getirdik.” ifadelerini kullandı.

Ene son olarak, ”25 asist yaptığımız bir maç oldu. Basit hatalar ve kolay turnikeler kaçırdık. Daha fazla da olabilirdi. Erken gelen farkın sıkıntılarını iki taraf da yaşadı. Oyunun sonun da böyle olacağını tahmin ediyorduk.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz