Orhun Ene: Bu Sene Bizim İçin Daha Zor Bir Sezon Olacak

0
0

Basketbol Süper Ligi‘nin ilk haftasında deplasmanda Bursaspor‘a 80-76’lık skorla kaybeden Tofaş‘ta koç Orhun Ene açıklamalarda bulundu.

Sakatlıklar nedeniyle kadroda eksik oyuncuların olduğunu vurgulayan Orhun Ene, şu an için konuşmanın erken olduğunu ve bu yenilginin telafisinin olacağını söyledi.

Tecrübeli koç, ”Onlar adına güzel bir maç oldu. Bizim için de çok sıkıntılı, çok hata yaptığımız, bir türlü oyunda ritmi bulamadığımız bir maç oldu. Şu anda bizim takım için konuşmanın erken olduğunu düşünüyorum. Hafta içinde Matt Lojeski, Tarik Phillip ve Barış Ermiş zaten sakatlıktan gelmişlerdi. Onlar hafta boyunca düzgün antrenman yapamadılar. Sammy Mejia ve Berk Uğurlu’nun da olmaması bir anlamda kısa rotasyonda bugün bir tane oyunu çözebilecek adamı bulamadık. O anlamda da yaptığımız top kayıpları, hücumda özellikle üretemememizin en önemli sebeplerinden biri oydu.” dedi.

Bu sonucun telafisinin olduğunu, sezonun sonunda iyi olmanın önemli olduğunu vurgulayan Ene, “Bu sene bizim için tabii daha zor bir sene olacak. Geçen senelerden daha farklı bir takımız. Bu bizim kaybetmemiz için bir mazeret değil ama bu takımla da kazanmayı bilmemiz, beraber oynamayı öğrenmemiz lazım. Şu anda da oynayanların da bir kısmı sakatlıklardan dolayı fiziksel olarak hazır değil. Bunun yanında iki tane de çok önemli oyuncumuz eksik. Onlar geldiğinde daha doğru bir analiz yapmamız daha mümkün olacak. Onun için biz işimize bakacağız. Lig yeni başladı ve bunun telafisi var. Önemli olan sezonun sonunda iyi olmak.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz