Orhun Ene: Belli Oyunculara Yükleniyoruz

0
0

Basketbol Süper Ligi‘nin 17. haftasında deplasmanda Sigortam.net İTÜ Basket‘i 91-80’lik skorla geçen Tofaş‘ta koç Orhun Ene açıklamalarda bulundu.

Başarılı koç, ”İTÜ Basket’in ligdeki durumuna bakarak maçı değerlendirirsek yanlış olur. Maça çok iyi hazırlanmışlar. Biz ise İspanya’dan geldik ve çok fazla hazırlanma vaktimiz olmadı. Bu nedenle korktuğumuz bir maçtı. Ama oyuncuların son bölümde gösterdiği reakisyonla, ne olursa olsun zor bir lig, aldığımız galibiyetin çok değerli olduğunu düşünüyorum.” diye konuştu.

Ene, belli oyunculara yüklenmek zorunda kaldıklarını belirtirken, ”Aldığımız hücum ribauntlarını sayıya çeviremedikten sonra bir anlamı kalmıyor. Saha içi yüzdemiz de çok kötüydü. Çok da top kaybı yaptık. Bugün birkaç tane az süre olan oyuncumuzun daha fazla katkı yapması lazımdı. Onlardan katkı alsaydık belki fark yaratabilirdik. Belli oyunculara yüklenerek, Salı günü de bunun etkisini göreceğiz, kazanmış olduk.” ifadelerini kullandı.

Maç içinde yaşanan sakatlıkla ilgili de konuşan Ene, ”Devin Williams’ın durumunu şu an için bilmiyorum. Eğer kötüyse bizim için üzücü. İnşallah bir an önce iyi hale gelir ve Salı günü maça hazır olur.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz