Ömer Onan: ABD’yle Aynı Grupta Olmanın Avantajları da Var

0
0

2019 FIBA Dünya Kupası E Grubu‘nda Japonya karşısında 86-67’lik skorla kazanan A Milli Takımımızda maçtan sonra TBF üst yöneticisi Ömer Onan açıklamalarda bulundu.

Onan, herkesin aksine ABD’yle aynı grupta yer almanın avantajları olduğunu vurgularken, olaya biraz da bu açıdan bakılması gerektiğini belirtti.

Onan’ın açıklamaları şöyle:

”İlk maçlarda genelde bazı sürprizler olabiliyor. Biz Japonya’dan üstün bir takım olduğumuzu biliyorduk ama ciddi ve sert başlamak önemliydi.

Guard pozisyonunda bildindiği gibi Wilbekin’in sakatlığı var. Buğrahan’ın bugün o pozsiyonda iyi oynaması önemliydi.

Metecan ve Sertaç’ın da rotasyona girmesi önemliydi. Bu oyuncular Cedi’ye, Ersan’a, Semih’e ve Furkan’a ne kadar yardımcı olurlarsa bizde bir o kadar iyi takım oluyoruz.

Günün sonunda ABD’yle oynamanın avantajları da var. Sonuçta kaybettiğinizde kimse size bir şey demiyor. Oyuncular bu açıdan daha stressiz oluyor. Katıldıkları turnuvalara bakıyorsunuz zaten herkesi yeniyorlar.

Belki de oyuncuların en rahat, en keyif alacağı maçı 2 gün sonra oynayacağız. Elbette kazanmak için sahaya çıkacağız. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Burada NBA’de oynayan oyuncularımız var. Maç Amerika’da da yayında olacak. Bu ülkemizin tanıtımı açısından da önemli bir olay. Basketbol dışında da farklı bir maç olacak.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz