Oktay Mahmuti: Rotasyonda Sıkıntı Yaşıyoruz

0
0

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi‘nin 24. haftasında Galatasaray Odeabank evinde konuk ettiği Tofaş‘a 90-83 kaybederken maçtan sonra Oktay Mahmuti açıklamalarda bulundu.

Mahmuti, kalan maçlarda playoff için mücadele edeceklerini söyledi ve rotasyon açısından yaşadıkları sıkıntıya dikkat çekti.

Mahmuti açıklamasında, ”Tofaş’ı galibiyetten dolayı kutluyorum. Maça çok kötü başladık, devamında toplandık. Üçüncü çeyrekte birtakım şeyler deneyip öne geçtik ama fiziksel anlamda onlarla başa çıkamadık. Özellikle son çeyrekte altı top kaybı yapıp altı hücum ribaundu verdik ve bu da önemli bir skor farkı yarattı. Böylece maçı kaybettik. Söylenebilecek çok fazla bir şey yok. Türkiye Ligi’nde herkes herkesi yenebiliyor. Geride kalan fikstürümüz de kolay değil. Geldiğimde hedefi playoff koydum ancak o zaman düşme potasından bir galibiyet uzaktaydık. Ama bu salona geldiğim sürece ben herkesi bu hedefe inandırmaya çalışacağım. Sahaya çıktığım sürece bunun için çaba sarf edeceğim. Hepimiz bu sene Galatasaray’ın zor bir süreç geçirdiğini biliyoruz. Takım kadrosu dinamik olarak sıkıntı yaşadı. Ama bunların arkasına gizlenmek kimseye bir şey katmaz. Hep beraber çaba göstereceğiz. Matematiksel şansımız kalmayana kadar mücadele edeceğiz. Ancak atletizm olarak, rotasyon olarak bir sıkıntı yaşadığımız gerçek.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz