Oğuz Savaş: Keşke Böyle Olmasaydı

0
80

Darüşşafaka Doğuş‘un tecrübeli oyuncusu Oğuz Savaş kulübün medya gününde sitemize açıklamalarda bulundu.

Bu sezon istediği süreleri alamayan Oğuz Savaş, her şeye rağmen çalışmalarını sürdürdüğünü belirtirken eski takımı Fenerbahçe hakkında da ifadeler kullandı.

Sizleri Oğuz Savaş röportajıyla baş başa bırakıyoruz…

Öncelikle bu sezonki durumun hakkında sormak istiyoruz. Bu sezonun genelinde kadroya giremedin. Bu konuda neler söylemek istersin?

-Bu sezon tabii ki benim beklentim dışında gelişti. Benim de elimde olmayan etkenlerden dolayı bu noktaya geldik. Oynamayı bırakın kadroya giremediğim, dışarıdan geçirdiğim bir sezon oldu. Tabii ki ben takımla beraber çalışmaya devam ediyorum. Sezonun bitmesine 2-3 ay var ve bırakmadan çalışmaya devam ediyorum. Keşke böyle bir sezon olmasaydı, böyle geçirmeseydim sezonu. Söylediğim gibi benim de elimde olmayan sebeplerden dolayı bu hale geldi. İnşallah böyle bir sezon bir daha da geçirmem.

Peki elinde olmayan sebepleri biraz açabilir miyiz? Darüşşafaka’nın kadro planlaması mı, yoksa coach tercihi mi?

Hepsi etken hem kadro planlaması hem de coach tercihi bunda etken. Gelirken ben daha farklı beklentilerle geldim buraya. Herkesin bildiği gibi çok geniş bir kadro var ve bana yer olmadı. Yer olmayınca da iş bu noktaya geldi. Böyle kaldık.

Bundan sonraki sezonla ilgili hem Darüşşafaka özelinde hem de kariyerin için hedeflerin neler?

Şu an için önceliğim bu sezonu sağlıklı ve formda bitirmek. Daha sonrası için planlamayı sezon bittikten sonra yapacağım. Çünkü şu an için yapılacak ve atılacak bir adım yok. O yüzden sezonu kendimi geliştirmeye çalışarak geçiriyorum. Sezon bittiğinde oturulur, konuşulur. Sezon bittiğinde tek söz sahibi ben olmayacağım. Çünkü benim Darüşşafaka’da 2 yıllık daha kontratım var.

Bu sezonki Ülker Arena’da oynanan karşılaşmada kadroya girdin ve Fenerbahçe taraftarı sana tezahüratlarla destekte bulundu. Bu konu hakkında neler söylemek istersin?

Fenerbahçe maçında takımdaki sakatlıklardan dolayı kadroya girdim. Fenerbahçe taraftarlarının beni desteklemesi çok gurur vericiydi. Tüylerim diken diken oldu. Demek ki orada geçirdiğim 9 sezon bir şeyler gösterebilmişim ve Fenerbahçe taraftarının sevgisini kazanmışım. Bunu görmek beni çok mutlu etti. Hepsine çok teşekkür ederim.

ÖZEL RÖPORTAJ: Özgün ÇAMKUŞU
ozgun.camkusu@basketball.com.tr
Twitter: @Ozgun_13

 

Paylaş
Önceki HaberTrabzon’dan Partizan’a!
Sonraki HaberYalçınkaya: Uzun Transferi Yapacağız
Duis mattis laoreet neque, et ornare neque sollicitudin at. Proin sagittis dolor sed mi elementum pretium. Donec et justo ante. Vivamus egestas sodales est, eu rhoncus urna semper eu. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Integer tristique elit lobortis purus bibendum, quis dictum metus mattis.