Nenad Markovic: Avrupa Kupalarında Oynamak İstiyoruz

0
0

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Gaziantep Basketbol’un koçu Nenad Markovic ligi iyi bir seviyede bitirerek Avrupa’da mücadele etmek istediklerini söyledi.

Gaziantep ekibinin tecrübeli çalıştırıcısı Markovic, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hedeflerini gerçekleştirmek için yoğun bir çaba içerisinde olduklarını söyledi.

Markovic, takımın bu seneki performansından oldukça memnun olduğunu belirterek, Uğur Öğüt ve Philip Greene’nin sakatlıklarının kendilerini zor durumda bıraktığını ancak her şeye rağmen mücadele etmekten vazgeçmediklerini vurguladı.

– Avrupa’da oynamak her zaman heyecan vericidir

Gaziantep’in konumundan dolayı ulaşım konusunda bazı sıkıntılar yaşadıklarını ifade eden Markovic şunları kaydetti:

“Avrupa kupalarında oynamak istiyoruz. Bu noktada takımımızın bütçesi çok önemli. Avrupa’da oynamak her zaman heyecan vericidir. Bildiğiniz Avrupa maçları hafta içi oynanıyor. Geçen seneden de bilindiği üzere bu maçlara çok fazla insan gelemiyor. Gaziantep’in konumundan dolayı yolculuk çok basit olmuyor. Sürekli yollarda oluyorsunuz. Bu insanın enerjisinden çalıyor. Bütçe, taraftar ve yolculuk üçlüsü çok önemli.”

– Çocukların maça gelmesi çok önemli

Nenad Markovic, taraftar desteğinin takımları için çok önemli bir güç olduğuna dikkati çekerek, “Taraftarlara teşekkür etmek istiyorum. Özellikle geçen seneyle kıyaslarsak çok fazla desteklediler. Gaziantep’te basketbol kültürünün oluşması için özellikle ailelerin, çocukların maça gelmesi çok önemli. Basketbol bir yaşam biçimidir.” değerlendirmesinde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz