Muratbey Uşak’ta Neler Oluyor?

0
0

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Muratbey Uşak‘ta üst üste yaşanan koç değişimleri gündeme oturdu.

21 maç sonunda sadece 4 galibiyet alabilen Uşak’ta işler istenildiği gibi gitmiyor. Yönetim ise faturayı görev alan koçlara keserken, kalan 9 haftalık bölümde Uşak’ın işi zor gözüküyor.

Ozan Bulkaz’a Yapılanlar Şaşırttı

Uşak’ı amatörden alıp süper lige kadar çıkartan Ozan Bulkaz’a yapılanlar o dönemde herkesi şaşırtmıştı. Uşak’ın üzerinde büyük emeği olan ve taraftarların sahip çıktığı Bulkaz, sezon başlangıcı nedeniyle hiç olmadığı kadar eleştiri almıştı. Yönetimin bu durum karşısındaki sessizliği ise garip karşılanmıştı. Sezon başında en önemli kozu Richard Solomon’ın sakatlığı ve süreç içinde yaşanan diğer sakatlıklar nedeniyle Bulkaz’ın elinde neredeyse koz kalmamıştı. Başarılı koç, sakatlıkların dönüşünü ve rotasyonun oturmasını beklerken yol ayrımına gelmişti. Ömrünün neredeyse yarısını Uşak’a veren Bulkaz’la yollar ayrılmıştı. Ozan Hoca’yı belki de en çok yaralayan konu ise görevinin başındayken koç arayışlarına başlanmış olmasıydı.

Fatura Bu Kez Aziz Bekir’e Kesildi

Aziz Bekir’in göreve gelmesiyle birlikte biraz olsun kıprdanma gösteren Uşak, bir ara 3 maçlık seri yakalamış ve umut tazelemişti. Son 5 maçını kaybeden Uşak, maçların sonuna kadar direnç ortaya koysa da, final vuruşunu yapamıyordu. Ancak yine de Bekir’in saha içinde bir şeyler oturtmaya çalıştığını hemen hemen herkes kabul ediliyordu. Ama Uşak’ta Bekir dönemi de uzun sürmedi ve koçla yollar ayrıldı.

Tehlike Çanları Çalıyor

Yeni koç Mustafa Mavili’nin işi hiç kolay olmayacak. En büyük avantajı sezon başından beri teknik ekipte yer alması ve oyuncu grubunu iyi tanıması. Ancak kalan 9 maçlık süreçte minimum 5 galibiyet ya da daha fazlası gerekecek gibi duruyor. Bu da Mavili ve ekibinin elini kolunu bağlıyor.

Kemal Erdem
kemal.erdem@basketball.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz