Muratbey Uşak BSL’deki İkinci Galibiyetini Aldı!

0
0

Şu ana dek Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde bir galibiyeti bulunan Muratbey Uşak, Demir İnşaat Büyükçekmece’yi harika bir üçüncü çeyrek performansıyla 84-78 mağlup ederek 10 hafta sonra galibiyetle tanıştı.

Maça Deniz Kılıçlı ve Burak Can Yıldızlı‘nın basketleriyle hızlı giren başlanan mücadelede, Muratbey Uşak, ilk televizyon molasından sonra Earl Calloway‘in Demir İnşaat Büyükçekmece’yi öne geçirmesine izin vermeyerek ilk çeyreği 19-16 önde kapattı.

Takım halinde sahaya iyi bir efor yansıtan Muratbey Uşak, ikinci çeyrekte de Demir İnşaat Büyükçekmece’den Walker‘ın yükselen oyununa rağmen yine oyunu kendi kontrolünde devam ettirdi ve devreye 38-34 gibi oldukça yakın bir skorla önde gitmesini bildi.

Üçüncü periyotta ise tam anlamıyla Şafak Edge fırtınası esti. Çeyreğin başında, mola dönüşlerinde, kısacası üçüncü periyot süresinde her anda Muratbey Uşak’a liderlik eden Şafak, takımı Muratbey Uşak’ın 68-56‘lık skorla dördüncü çeyreğe daha rahat girmesine oldukça yardım etti.

Bracey Wright’ın önderliğinde son periyota 6-0’lık seriyle başlayan ve açılan farkı kapatan taraf ise Demir İnşaat Büyükçekmece oldu. Bu seri sonrasında ise ev sahibi Muratbey Uşak’ı oyunda tutan isim Ian Miller oldu. Konuk takım Demir İnşaat Büyükçekmece’nin öne geçmesine izin vermeyen Miller, Oğulcan Baykan‘ın bitime 20 saniye kala topu kenardan çıkaramamasıyla birlikte takımının 84-78‘lik skorla galibiyet almasında büyük pay sahibi oldu.

Maçın İstatistikleri

Fatih Emre Arslan

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz