Mindaugas Kuzminskas: Olimpia Milano’ya Geldim Çünkü…

0
0

Geçtiğimiz günlerde AX Armani Olimpia Milano ile sözleşme imzalayan Mindaugas Kuzminskas, İtalyan ekibini neden tercih ettiğini açıkladı.

New York Knicks ile yollarını ayırdıktan sonra Zalgiris Kaunas’a dönmediği için büyük tepki aldığını ifade eden Kuzminskas, “Facebook’tan, ‘Umarım sakatlanırsın’ ‘Bir daha milli takımda oynama’ gibi birçok mesaj aldım. Daha geçen hafta ülkenin en iyi sporcusu seçildim. Şimdi ise bütün ulusun düşmanıyım” dedi.

Litvanyalı oyuncu, Milano’ya gelmesi hakkında şu ifadelerle açıkladı: “Bana tam uyacak şartlar sundular. Sezon sonuna kadar değil, önümüzdeki yılı da kapsayacak bir sözleşme önerdiler. Ayrıca coach Pianigiani bana Litvanya Milli Takımı’ndaki rolü vereceğini söyledi.”

Olimpia Milano’nun teklifini kabul etmeden önce en az 20 kişiyle konuştuğunu kaydeden Kuzminskas, “Konuların çoğu da Mantas Kalietis ile ilgiliydi. Sonuçların hayalkırıklığı yarattığını biliyorum. Ama takımın potansiyeline ve coach Pianigiani’ye inanıyorum. Her şey çok daha iyi olacaktır” dedi.

Kaynak: Donatas Urbano 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz