Metecan Birsen İçin Euroleague Zamanı

0
0

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi‘nde geçtiğimiz sezon gösterdiği performansla taraflı tarafsız herkesin beğenisini toplayan Metecan Birsen önümüzdeki sezon Euroleague sahnesinde boy gösterecek.

Geçtiğimiz sezon Sakarya Basket’te gösterdiği başarılı performans sonrasında bu yaz Anadolu Efes’e transfer olan Metecan için asıl sınav şimdi başlıyor.

Beklenen Patlamayı Geçen Sene Yaptı

Türk basketbolunun son yıllarda yetiştirdiği en potansiyelli oyuncular arasında başı çeken Metecan, uzun yıllardır kendisinden beklenen patlamayı Sakarya’da gerçekleştirmişti. Gösterdiği performansla Sakarya’nın playoff yapmasından aktif rol oynayan 23 yaşındaki oyuncu, bireysel olarak da büyük gelişim kaydetti.

Pes Etmeden Devam Etti

Fenerbahçe’nin altyapısından A takım seviyesine kadar çıkan Metecan, daha sonra çeşitli sebeplerden dolayı takımdan ayrılmasına rağmen, bir gün yine bu seviyelere gelebilmek için hiç geri adım atmadı ve çalışmalarına devam etti. Genç yaşında önemli denebilecek tecrübeler edinen Metecan, bu tecrübeleri doğru yolda kullandı ve bugün yine Euroleague sahnesine adım atacak transferi gerçekleştirdi.

Avrupa Performansı Merak Ediliyor

Kariyerine büyük bir ivme kazandıran Metecan’ın önümüzdeki sezon Euroleague’de göstereceği performans merak ediliyor. Avrupa’nın 1 numaralı organizasyonunda rotasyonun önemli parçalarından biri olması beklenen Metecan’ın, gelişimini bir seviye daha yukarı çıkartıp, Euroleague’de de adından söz ettirmesi bekleniyor.

Kemal Erdem
kemal.erdem@basketball.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz