Melih Mahmutoğlu: Milli Takım’da Olacağım

0
1254

FIBA Dünya Kupası elemelerinin sezon içinde oynanacak olması, basketbol camiasında kafaların karışmasına neden oldu. Euroleague’in milli maçlar oynanırken müsabakalarına ara vermeyeceğini açıklaması soru işaretlerin artmasının sebebiydi. Bu kriz devam ederken Türkiye Milli Takımı 24 kişilik aday kadrosunu açıkladı.

Aday kadronun açıklanmasından sonra Fenerbahçe Doğuş’tan Egehan Arna, Ali Muhammed, Barış Hersek, Melih Mahmutoğlu ve Sinan Güler’in “Milli takıma gelemeyeceğiz” açıklaması gündemin bir numaralı maddesi olmuştu. Tartışmalar devam ederken, 14 kişilik kadroya Melih Mahmutoğlu’nun dahil edilmesinden sonra şu soru soruldu: “Melih Mahmutoğlu, milli takıma gelecek mi?”

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 7. haftasında Eskişehir Basket karşısında 20 sayı kaydeden Melih Mahmutoğlu, NTV Spor’a konuştu. Sarı-Lacivertli oyuncu şu ifadeleri kullandı:

“Bir iki aydır zor dönem yaşıyoruz. Kafamız çok karışık. Şu an kadro açıklandı. Kulübümüzle konuştuk. İnşallah cuma günü milli formayı giyeceğim.”

Melih Mahmutoğlu’nun, yaptığı bu açıklamadan sonra 24 Kasım’daki Letonya ve 26 Kasım’daki Ukrayna maçında oynayacağı kesinleşti.

Kimse Bizim Milli Forma Aşkımızı Sorgulayamaz

Fenerbahçe Doğuş’un takım kaptanı Melih Mahmutoğlu bugün oynanan Eskişehir Basket maçından sonra da açıklamalarına devam etti.

Melih, bir gazetecinin “A Milli Basketbol Takımı’nın 2019 FIBA Dünya Kupası elemeleri B Grubu’nda Letonya ve Ukrayna ile yapacağı maçlar öncesi milli takım kadrosuna çağrıldınız. Kadroya dahil olacak mısınız?” sorusunu şöyle cevapladı:

“Şu anda konuşuyoruz. Yüksek ihtimalle katılacağım, cuma günü orada olacağım. Burada oyuncuların ve diğer arkadaşlarımın suçu yok. Burada bizi zor duruma sokan kişiler ve şahıslar kimlerse hesap vermelidir. Biz zor durumdayız. Kimse bizim milli forma aşkımızı sorgulayamaz. Buna hakkı yok. Biz milli takımda oynamayı hep istiyoruz. Burada bizi zor durumda bırakan şahıslara karşı konuşulmalı. İnşallah bu iş düzelir. Kendi kulübümüz ve milli formamızla doğru tarihte oynama fırsatı buluruz. Sonunda en doğru yol bulunur ve biz kutsal milli formayı başarı bir şekilde üzerimize giyeriz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz